Author Topic:  bug Ufo sau god,cred.  (Read 1129 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DarkOne

  • Full Member
  • *
  • Posts: 148
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Premium Vip(4) + Head Moderator (7)
  • Real Name: Anonimous
  • Steam ID: Dark
bug Ufo sau god,cred.
« on: 08 January 2018, 17:55:02 »
What does the bug: (describe the bug) Nu stiu sigur daca este bug sau ceva,dar mna.Deci in primul rand 2 playeri trebuie sa aibe /god . Unul dintre ei trebuie sa aibe Ufo,iar celalat sa se urce pe el si sa dea /up -2 si cel care conduce moare . Faza este ca daca nu au amandoi god si unul da /up -2  pe UFO moare ,nu cel din Ufo,iar cel care era in Ufo primeste jail(doar daca nu au amandoi god,asta e ciudat )
When you discovered: (say when you discovered the  bug) Acum
Location: (if is bug at a map) -
A photo with the bug: (put a photo with the bug)  https://imgur.com/a/7fs8g  ( Cand am dat /up -2 pe Ufo ,el a murit iar eu nu am patit nimic pentru ca aveam  amandoi god.
« Last Edit: 08 January 2018, 18:13:28 by DarkOne »
San Fierro Rifa

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: bug Ufo sau god,cred.
« Reply #1 on: 13 January 2018, 01:40:48 »
Nu. /svufo (apropo, ai uitat sa specifici care UFO, eu credeam ca zici prima data de /ufomode si nu intelegeam cum e posibil sa omori cu un Jetpack) nu e ceva special. E bug de la faptul ca in "spatele" /svufo e de fapt un RC Raider, un mini elicopter care poate omori cu elicele.

Am incercat sa fixez acest bug si am pus tentativa de rezolvare pe server. Te-as ruga sa testezi daca merge corect. Am testat acum si totusi mi se pare inca putin ciudat. Va trebui sa testati mai mult voi, deoarece nu am putut testa prea mult/detaliat. Astept sa raportati inapoi in acest topic daca este mai bine acum, sau daca inca este o problema.

Offline Hoodini

  • Junior
  • *
  • Posts: 69
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Steam ID: Hiroshirusky
Re: bug Ufo sau god,cred.
« Reply #2 on: 13 January 2018, 22:59:01 »
Am testat bugul

Aici testez 2 playeri normali

-Alex si Cheese au reprodus bugul , niciunul nu avea ADMIN sau GOD. Alex a luat /svufo iar Cheese s-a urcat pe el si a dat /up -2 , Cheese a murit si Alex a primit jail.
[nu o sa zi la fiecare caa dat /svufo si /up -2 , se intelege de la sine]

-Alex a avut god iar cheese nu a avut god , Cheese a murit si Alex a primit jail.

-Cheese a avut god iar Alex nu a avut god , Alex a murit din cauza sistemului de anti drive-by si Cheese a trait

-amandoi au avut god , Alex tot a murit din cauza sistemului de anti drive-by pt ca god este dezactivat automat iar cheese a trait.


Acum incepem sa il testez eu , ca admin


-Nici eu nici alex nu am avut god , Eu am murit iar Alex a primit Jail.

-Alex a avut god iar eu nu am avut , am murit iar el a primit jail

-Eu am avut god , alex nu a avut , Alex a murit dar eu n-am murit [ din cauza sistemului de drive-by , a primit damage ca sa nu mai faca drive-by si a fost omorat dar nu m-a omorat pe mine deaia n-a primit jail]

-Amandoi am avut god , Alex a murit iar eu n-am murit [din cauza sistemului de drive-by , dezactiveaza god automat si face ce am zis mai sus]


Tin sa mentionez ca pana acum alex a fost in ufo , acum fac teste cand sunt eu in ufo


-Amandoi fara god , Alex moare , si eu primesc un mesaj pe ecran cu "no drive-by" si imi scade putin hp , gen un sfert , dar nu primesc jail

-Eu am avut god , alex nu a avut , mi-se dezactiveaza god automat si se intampla ca in cazul de mai sus , imi scade putin hp si nu primesc jail

-Alex a avut god , eu nu , Din cauza ca el a avut god , el nu a putut murii iar eu am murit din cauza damage-ului care il primesc de la sistemul de drive-by

-Am avut amandoi god , Mi-se dezactiveaza god automat si se intampla ca in cazul de mai sus , din cauza ca el a avut god , el nu a putut murii iar eu am murit din cauza damage-ului care il primesc de la sistemul de drive-by


De aici testez cu doi admini , Eu si Sarpe


-Amandoi fara god , eu mor , el ramane in viata cu putin HP in lipsa , fara jail

-El avand god , I-se dezactiveaza god de la sistem de drive-by si eu mor neavand god , si lui ii scade umpic Hp-ul , fara jail

-Eu avand god , el moare automat din cauza sistemului de drive-by , pt ca ii scade HP cand face drive-by , fara jail

-Amandoi avand god , lui i-se dezactiveaza god si moare din cauza sistemului de drive-by , pt ca ii scoate god automat si ii scade din viata facand drive-by , fara jail

P.S. : Chestia asta a durat mai mult decat credeam , sper ca n-a fost degeaba si ca ajuta la ceva :V
« Last Edit: 13 January 2018, 23:00:04 by Hoodini.icsde »

Offline ScreaM_

  • Senior
  • *
  • Posts: 357
  • Reputation: 15
  • Gender: Male
  • GZS Administrator - SG Senior - LSV Member
  • Real Name: Gjergji Shkembi
  • Steam ID: -
Re: bug Ufo sau god,cred.
« Reply #3 on: 13 January 2018, 23:26:13 »
I saw u try hard for this one hoodini and I hope it helps stuntman  :D,hard work but good one nice!!

Offline $arpe

  • Junior
  • *
  • Posts: 96
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ...
  • Real Name: Marian
Re: bug Ufo sau god,cred.
« Reply #4 on: 13 January 2018, 23:34:26 »
Concluzia:Cheese traieste :))

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: bug Ufo sau god,cred.
« Reply #5 on: 13 January 2018, 23:37:22 »
Concluzia: Hoodini a descris mii de cazuri inutile si care se tot repeta iar in final eu nu mai pricep care este problema. :)) (ce conteaza ca amandoi sunteti admini sau nu ? E legat doar de /god si RC Raider sau Maverick sau altele de genul asta) Invatati sa simplificati cazurile si sa nu mai spuneti o groaza de informatii inutile. :\ Apreciez totusi, Hoodini. Ti-a luat ceva sa testez toate chestiile alea. :))
« Last Edit: 24 February 2018, 19:54:11 by IstuntmanI »

Offline Hoodini

  • Junior
  • *
  • Posts: 69
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Steam ID: Hiroshirusky
Re: bug Ufo sau god,cred.
« Reply #6 on: 14 January 2018, 00:03:04 »
Am citit iar reportul , nu cred ca e bug pt ca :

1. Daca ambii jucatori au GOD si unul face Drive-by cu ORICE vehicul , acela are GOD-ul dezactivat automat , si din cauza ca vehiculele mentionate sunt Maverick si RC Raider (ambele elicoptere) normal ca dupa ce iti dezactiveaza GOD te omoara imediat , pentru ca eliciile  te omoara instant cand intri in contact cu ele.

2. Pai daca niciunul nu are god , cel care da /up -2 este omorat instant de catre elicii , si cel care conduce primeste automat jail 1 minut de la server din cauza ca a omorat alt player facand drive-by

mi-am pierdut timpul degeaba testand alea , puteam doar sa citesc mai bine reportul =))
« Last Edit: 14 January 2018, 10:45:32 by Hoodini.icsde »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal