Author Topic: EXTERN Ibrahimovic nu ar refuza o ofertă de la Manchester United, dar pune o condiţie  (Read 628 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy


[Skilled News]  Ibrahimovic nu ar refuza o ofertă de la Manchester United, dar pune o condiţie  [Skilled News]









   Aflat în ultimele luni de contract cu Paris St. Germain, Zlatan Ibrahimovic este unul dintre cei mai doriţi jucători din Europa, chiar dacă a ajuns la 34 de ani. Suedezul are pe masă oferte de la cluburi din Anglia, Italia, dar şi din China, dar decizia în privinţa viitorului său se lasă în continuare aşteptată.

Totuşi, următoarea echipă a lui Ibra ar putea fi Manchester United, însă atacantul lui PSG condiţionează transferul său pe Old Trafford de plecarea lui Louis Van Gaal, susţine Sky Sports.

În autobiografia sa, "I am Zlatan", internaţionalul suedez a amintit despre relaţia tensionată dintre el şi Van Gaal, în perioada petrecută la Ajax, când actualul antrenor al lui United îndeplinea funcţia de director tehnic al "lăncierilor".

Eliminat din Liga Campionilor, Europa League şi doar pe locul 5 în Premier League, Van Gaal este criticat dur de fanii lui Manchester United, iar viitorul său este incert. Jose Mourinho este principalul favorit pentru înlocuirea olandezului, iar un astfel de scenariu ar facilita un eventual transfer al lui Ibrahimovic pe Old Trafford.

Zlatan şi Mourinho au lucrat împreună la Inter Milano, timp de un sezon, la finalul căruia gruparea de pe Meazza a cucerit titlul, iar suedezul a fost primul în topul marcatorilor din Serie A TIM.

În trecut, Ibrahimovic a vorbit de la mai multe ori despre relaţia excelentă pe care a avut-o cu tehnicianul portughez şi a recunoscut că şi-ar dori să mai lucreze alături de acesta.







Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Sunt multe variabile in ecuatia asta...

In opinia mea, cu siguranta Louis Van Gaal va pleca, dar nu stiu ce sa zic de antrenorul care il va urma. Sunt cam sceptic in ceea ce priveste sosirea lui Mourinho la Man. U.


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal