Author Topic: INTERN Şumudică îşi avertizează jucătorii: "Nu suntem campioni, nu am realizat nimic ..  (Read 698 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy


[Skilled News]  Şumudică îşi avertizează jucătorii: "Nu suntem campioni, nu am realizat nimic încă"  [Skilled News]









   Cu trei etape înainte de finalul play-off-ului, Astra Giurgiu are un avans de 6 puncte în fruntea clasamentului, însă Marius Şumudică îşi avertizează jucătorii că lupta pentru titlu încă nu s-a încheiat.

Tehnicianul liderului susţine că echipa sa a demonstrat că merită să fie campioană, dar insistă că un eşec la Tg. Mureş, în meciul cu ASA, care se va disputa luni, de la ora 20:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, poate complica lucrurile.

"Se formează o opinie falsă. Noi nu suntem campioni. Nu vreau să par antrenorul șablon care pune presiune pe jucători. Există posibilitatea să pierzi la Tg. Mureș și să îți trebuiască 4 puncte din ultimele două etape.

Nu e așa ușor să iei puncte. Noi le-am luat pe teren, n-am fost în jocuri de culise, n-am făcut mizerii și sunt convins că jucătorii nu se vor culca pe o ureche că am luat deja campionatul.

Mergem la Tg. Mureș ca să demonstrăm că merităm să fim campioni. Până acum am demonstrat, dar n-am realizat încă nimic. Eu nu sforăi și nu mă adoarme pe mine X sau Y că ei se bat la locul doi sau trei. Ei încă speră la locul 1", a declarat Şumudică.

Şumudică a avut şi un mesaj pentru cei care au atact Astra de-a lungul acestei ediţii de campionat.

"În momentul în care vom fi matematic campioni, voi face o conferință de presă și voi răspunde pe îndelete tuturor celor care ne-au atacat", a spus antrenorul giurgiuvenilor.

Meciul ASA Tg. Mureş - Astra Giurgiu se va disputa luni, de la ora 20:30, şi va fi transmisă ÎN DIRECT pe Digi Sport 1 şi în format LIVE VIDEO&TEXT pe digisport.ro şi m.digisport.ro.







Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal