Author Topic: INTERN Chipciu nu se mai poate gândi la fotbal. ”Nu aș mai avea forța să intru pe teren  (Read 725 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy


[Skilled News]  Chipciu nu se mai poate gândi la fotbal. ”Nu aș mai avea forța să intru pe teren!”  [Skilled News]









   Tragedia de vineri seară, de pe Stadionul Dinamo, când Patrick Ekeng a decedat, a îndoliat lumea fotbalului de la noi, dar și din întreaga lume. Alături de întreaga suflare dinamovistă sunt și rivalii de la Steaua.

Alexandru Chipciu, unul dintre fotbaliștii reprezentativi ai roș-albaștrilor, a spus că nu se mai poate gândi la fotbal după o asemenea tragedie și a cerut public amânarea ultimei etape din play-off.

”Aș vrea ca această etapă să nu se mai joace. N-aș mai putea juca fotbal în acest weekend. Și cred că și colegii mei la fel. Sunt prea marcat! Nu aș mai avea forța să intru pe teren. În astfel de momente, nu te poți gândi la fotbal.

Cred că ar fi fost mai bine să nu se dea acele imagini. Am mai auzit de astfel de evenimente, dar acum am văzut și imaginile, care m-au marcat. Nu știu cât de repede se va trece peste această tragedie.

Eu aș vrea ca meciul cu ASA să nu se mai joace deloc. Nu mai contează nici pentru noi, nici pentru ei. Din punct de vedere al concentrării, al agresivității, nu mai pot juca prea repede”, a spus Chipciu la conferința de presă de sâmbătă dimineață.

”Șeptarul” Stelei nu crede că este cazul ca în astfel de momente să se caute vinovați.

”Nu știu care a fost cauza morții, dar ne-am speriat foarte tare, atât eu, cât și soția mea, suntem devastați. Nu cred că trebuie să ne legăm de aceste detalii. Se poate întâmpla și pentru om depe stradă. Chiar ne gândeam că dacă noi am juca în Ghencea, am ajunge la spital greu, probabil în vreo 20 de minute.

La Dinamo, spitalul era la două minute distanță. Astfel de tragedii sunt foarte greu de prevăzut. Cred că într-un singur caz, Muamba, omul și-a revenit, în rest, nu! Nu mai contează nicio rivalitate, nimic. Colegii lui, care au văzut acele momente live, sunt terminați”, a mai spus jucătorul roș-albaștrilor.

Întrebat în legătură cu aniversarea celor 30 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni, Chipciu a replicat:

”Nu se va mai sărbători nimic. Este o zi prea tristă pentru noi toți!”.







Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
E normal sa crezi si sa zici asta. Chiar si eu nu am vrut sa aud de fotbal.

Bine a zis Chipciu, ,,e ultima etapa, pentru noi nu ar mai conta".


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal