Author Topic: INTERN Steaua vrea să trimită 7 jucători la echipa națională.  (Read 1129 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
INTERN Steaua vrea să trimită 7 jucători la echipa națională.
« on: 11 May 2016, 22:26:01 »


[Skilled News]  Steaua vrea să trimită 7 jucători la echipa națională. Ieșirea din grupe - un obiectiv prea mic?  [Skilled News]









   Steaua speră să trimită şapte oameni la Euro. Dacă Pintilii, Stanciu şi Adi Popa sunt siguri de prezenţă în lotul primei reprezentative; Chipciu, Tamaș, Marica și Papp speră şi ei să prindă lotul pe ultima sută de metri.

În timp ce Pintilii, Stanciu și Popa se află deja în vacanță, Chipciu, Tamaş, Marica și Papp, care speră să prindă și ei lotul pentru Euro, au dat o ultimă reprezentație pentru selecționer, în meciul de la Targu Mureș. Steaua a reușit să se impună cu 4-1 în fața mureșenilor. Dintre cei patru, cele mai mari şanse să prindă naționala  le au Tamaș și Chipciu.

”În vacantă mă voi duce câteva zile cu soția mea, eu aștept convocarea. Dacă selecționerul va apela la mine și consideră că are nevoie de mine, mă voi duce cu cea mai mare plăcere, pentru că e echipa românilor și îmi doresc acest lucru. Ei știau că vor fi convocați, pentru mine era important să joc, pentru că am venit după o accidentare” a declarat Chipciu la finalul jocului cu ASA Târgu Mureș.

La fel speră și Ciprian Marica. ”Nu știu ce să zic de convocare, toată lumea vorbește despre asta. A fost un sezon prost pentru mine, un sezon ghinionist, m-am accidentat în etapa a 3-a și am reușit să îmi revin abia în ultima etapă. Trist, dar asta este viața”, a declarat atacantul.

Toată lumea aşteaptă de la tricolori să egaleze cel puţin performanţa de la Euro 2000, când au trecut de grupe. Ladislau Boloni își dorește însă mai mult de la actuala generație.

”Ieșirea din grupe nu mi se pare o performantă, sunt 24 de echipe, se califică doua sau trei încă dintr-o grupă. Nu mi se pare o performanță, Campionatul European va începe după faza grupelor”, a spus Ladislau Boloni.

”Va fi un pas important făcut de naționala României, dacă se va califica din grupe. Cred că formăm un grup puternic, să le urăm baftă și să le ținem pumnii. Îmi doresc foarte mult să treacă de grupe, mai ales pentru faptul că vom avea câțiva jucători la echipa națională și nu numai...  Suntem români și trebuie să avem încredere, trebuie să sperăm”, a declarat și Laurențiu Reghecampf.

România va juca în grupă cu gazda Franţa, Elveţia şi Albania.







Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Papp si Marica cred ca n-au nicio sansa de a fi convocati, mai ales Marica.

Nu conteaza cine va reprezenta Romania la EURO. Conteaza doar sa joace fotbal si sa ajunga in faze competitionale importante.

Boloni are dreptate.


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal