Author Topic:  Pompierului erou din Pitesti i-au dat lacrimile la reintalnirea cu Snoopy  (Read 1272 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BlackEagle.

  • Ăla de pe samp.
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2681
  • Reputation: 4
  • Gender: Male
  • Co-Fondator România Național Trucking
  • Real Name: Patrik


[Skilled News] Pompierului erou din Pitesti i-au dat lacrimile la reintalnirea cu Snoopy, catelul pe care l-a salvat. "E in stare critica"[Skilled News]









Pentru ca barbatul i-a facut respiratie gura la gura, animalul a supravietuit, iar filmarea operatiunii a strans peste un milion de vizualizari pe pagina de Facebook a Stirilor ProTv.
Si pe pagina de Facebook a salvatorului, au curs - cu sutele de mii - laudele si felicitarile, venite inclusiv de peste hotare. Modest, pompierul spune ca si-a facut doar datoria.
Imaginile au fost urmarite cu sufletul la gura de o tara intreaga. Pe multi gestul pompierului Mugurel Costache i-a impresionat pana la lacrimi . 
Plutonierul major privit acum ca un erou lucreaza la pompieri de 10 ani. Acasa locuieste cu sotia si fetita lor de 6 ani, dar si cu alte 5 rude intr-un apartament cu 3 camere. Impreuna au mers sa-l viziteze la veterinar pe Snoopy - catelul salvat. Intalnirea a fost emotionanta, iar atunci cand catelul s-a uitat in ochii salvatorului sau lui Mugurel Costache i-au dat lacrimile.
Mugurel Costache: "Salut prietene! Oooo... ce mic e... Hai, te rog, te rog sa scapi, da? Te rog, s-o faci pentru mine, sa scapi! Te rog sa traiesti. Prietene stiu ca ma auzi, dar nu poti sa-mi vorbesti! Cum am luptat eu pentru tine, sa lupti si tu pentru mine, sa traiesti, sa pot sa te strang in brate!"
Mugurel Costache: "Chiar era sa se duca si mi-am zis asa, in gand: bai, zic, nu te las! Nu las, nu te las... Ca esti aicea si nu te las!"
Denisa Costache, sotia pompierului: "Sunt foarte mandra de el! Are un suflet mare! Cu toata lumea!"
Raisa Costache, fiica pompierului: "Imi pare bine ca a salvat un catelus"
Salvatorul e pur si simplu coplesit de sutele de mii de mesaje de lauda si felicitare pe care le primeste incontinuu.
Mugurel Costache:Din Barcelona, Abu Dhabi, Germania, Franta, Italia, cam toata lumea!
Reporter: Ce-ti spun oamenii?
Mugurel Costache: "Tu esti eroul nostru! Sa stiti ca m-am simtit foarte bine! Sunt mandru ca sunt roman."
Si pe strada oamenii din Pitesti il opresc ca sa-l felicite.
Localnic: "Sa va dea Dumnezeu sanatate si tot ce va doriti! Pupa-l si tu! Merita, merita."
Localnic: "Este un erou, daca a putut sa-i faca gura la gura la catel... Daca pe catel l-a salvat, d-apoi oamenii. Am plans aseara in fata televizorului cand am vazut."
Numai datorita gestului sau, Snoopy este astazi in viata, spun medicii veterinari.
Medic veterinar: "Starea catelului este una critica, deocamdata nu va pot spune ce sanse are, am descoperit ca are afectat si creierul, are o paralizei pe partea dreapta, probabil datorita faptului ca a stat in stop cardio-respirator minute bune pana sa fie readus la viata."
Desi stau 8 suflete intr-un apartament micut, pompierul se gandeste ca ar putea sa-l adopte pe Snoopy, daca stapanii lui ar fi de acord.







Sursa: protv.ro

Global Moderator - (Primăvară 2016 pana în 24.01.2017)

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
N-am cuvinte. N-are rost sa comentez.

Oricum, ce a facut el e ceva normal. Si pana cand normalitatea se va instala definitiv in Romania, va mai dura. Si toti trebuie sa ne implicam in acest proces. Sa lasam balcanismele la o parte.


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal