Author Topic:  House Vehicle  (Read 1485 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline $moKING_

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • SG Member
  • Real Name: Daniel
  • Steam ID: smoking_69
House Vehicle
« on: 09 June 2018, 23:06:27 »
Nu e chiar un bug, dar totusi e deranjant.
In momentul in care conduci o motocicleta / bicicleta pe care o ai la casa si ai no-fall pe ON o sa-ti apara mereu mesajul "welcome to your vehicle" cu id-ul casei etc. de fiecare data cand ar trebui sa cazi si te pune din nou in vehicul.
Mesajul ar trebui sa apara cand urci in vehicul, datorita no-fall apare de fiecare data cand te lovesti.
La cum merg eu, pot sa zic ca-mi face spam cu mesajul ala.
Nu stiu daca se poate face ceva contra asta, dar am zis sa raportez.


-Edit-

Nu am stiut ca exista model, chiar nu am fost atent :)) Puteti sterge postul daca e..
« Last Edit: 09 June 2018, 23:57:00 by $moKING_ »

Offline MinioNN.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Operator(8)+Premium VIP(4)
  • Real Name: Valentin, cunoscut ca si minion polandej
  • Steam ID: Polandej69
Re: House Vehicle
« Reply #1 on: 10 June 2018, 00:42:01 »
Si mie mi se pare destul de enervanta chestia aia, cel putin la motociclete. Atat in cazul tau, cat si in cazul in care intrii prima oara in masina/motocicleta. Stunt, eu zic sa pui un timp in care sa arate aia, 15-30 minute dupa ce ai luat-o sau sa nu mai apara din momentul in care te-ai urcat in ea din nou. Sa apara doar cand intrii in ea prima oara , cel putin la motociclete/biciclete. Sa te lovesti des cu motocicleta si sa apara mesajul ala, este chair enervant si nu are rost.  Eu unul sincer, la chestia aia cu hveh, cred ca majoritatea  jucatorilor nu citesc chestia aia. Jucatorii inca intreaba cum isi aduc masina personala la ei , unde o gasesc sau cum isi editeaza masina personala :)) Eu mai mereu incerc sa le dau detaliile astea cand isi cumpara masina personala. Uneori uit sa le dau detaliile astea.. Incerc deoarece cred ca chestia aia oricum nu o citesc jucatorii, eu unul zic ca e inutil sa apara chestia aia atat de des. Majoritatea jucatorilor nu o citesc iar aca o citesc, a doua oara nu cred ca mai vor sa o citeasca.. de asta spun sa apara doar odata sau la un timp, e prea des si fara rost. Mie uneori imi e lene sa stau sa scot mesajul ala de fiecare data cand intru in masina :))

Si nu, nu-ti va sterge post-ul doar pentru ca nu ai respectat modelul. E de ajuns sa-ti dai seama ca nu l-ai respectat iar data viitoare sa-l respecti :))  Oricum , puteai sa-i spui chestia asta lui stunt in privat sau undeva ca o sugestie, i-ai fii sugerat sa faca acel lucru sau ceva :V



« Last Edit: 10 June 2018, 01:08:05 by MinioNN. »


 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal