Author Topic: EXTERN Pantilimon, fericit după transferul la Sunderland: "Am găsit oameni minunaţi...  (Read 237 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
Pantilimon, fericit după transferul la Sunderland: "Am găsit oameni minunaţi, a fost uşor să mă adaptez"








Costel Pantilimon a ajuns în această vară la Sunderland, de la campioana Angliei, Manchester City. Faptul că noua sa echipă abia s-a salvat de la retrogradare în sezonul trecut nu e o problemă pentru portarul român. “Rezultatele de anul trecut nu m-au îngrijorat!”, a spus jucătorul, într-un interviu acordat marți pentru Sunderland Echo.

“Știu că în acest moment avem un antrenor foarte bun și jucători foarte buni. Nu mă sperie deloc. Îmi amintesc meciurile împotriva lui Sunderland, cu Manchester City, de anul trecut. Am pierdut aici, am făcut egal acasă și am avut un joc dificil în finala Cupei Ligii, după ce ei au marcat primul gol.”, a povestit Pantilimon.

Portarul a explicat apoi care sunt planurile sale în noul sezon: “Am venit aici pentru a ajuta această echipă. Știam despre aces proiect și ideile managerului. Sunt sigur că vom face lucruri bune împreună. Cred că asta se va întâmpla aici. Putem reuși mult mai mult decât anul trecut.”

În vârstă de 27 de ani, Pantilimon spune că nu se teme de concurența cu Vito Mannone și a fost primit foarte bine la noua sa echipă: “Am găsit oameni minunați aici. A fost ușor să mă adaptez. Cred că va fi la fel pentru orice alt nou jucător. Când ai o echipă bună și un staf bun, e simplu să reușești.”

Sezonul trecut Sunderland a terminat pe locul 14 în Premier League, reușind cea mai spectaculoasă salvare de la retrogradare din istoria Premier League. E singura formație care de Crăciun a fost pe ultimul loc și a reușit să rămână în Premier.





Sursa: DigiSport.ro





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Sper sa reuseasca macar in primele 10 sezonul viitor. :))

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal