Author Topic: INTERN Steaua CSM - CSMU Oradea 92-75. Roș-albaștrii și-au consolidat locul 1  (Read 854 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy

[Skilled Sport] Steaua CSM - CSMU Oradea 92-75. Roș-albaștrii și-au consolidat locul 1 în Liga Națională  [Skilled Sport]








In direct la Digi Sport, baschetbaliştii de la Steaua şi-au consolidat locul 1 în Liga Naţională, cu un succes clar în faţa lui CSMU Oradea. Roş-albaştrii au terminat primul sfert cu un avantaj de un punct, dar au condus la pauza mare cu 47-36. Cu Nicoară şi americanul Amis în mare formă, Steaua s-a distanţat la 23 de puncte în sfertul al treilea, iar problema învingătoarei nu s-a mai pus până la final. S-a încheiat 92-75 pentru Steaua, care a reuşit a 14-a victorie din acest sezon.

„Oradea este o echipă care aleargă foarte bine și cred că azi am reușit să ne ridicăm la nivelul lor, în anumite momente cred că să îi depășim fizic. Și eu am fost puțin surprins, dar cred că astăzi am jucat mai bine și am meritat victoria”, a declarat stelistul Titus Nicoară.

Nicoară şi Amis au încheiat partida în double-double. Fostul orădean a reuşit 24 de puncte şi 15 recuperări, în timp ce americanul şi-a trecut în cont 24 de puncte, 13 recuperări şi trei pase decisive. La final, cei doi au ţinut să le mulţumească suporterilor.

„Este cel mai bun meci pe care l-am jucat acasă până acum. Știam că va fi un joc dificil. Au venit și ne-au încurajat și le datorăm mult. Ne-au ajutat mult, ne-au adus cel puțin zece puncte din diferența finală”, a spus Wilburn Amis IV.

„Sincer, mă bucur foarte mult că e din ce în ce mai multă lume la sală. Victoriile aduc oameni la sală, cred că le și place. Cine vine la baschet o dată, vine și în continuare și cred că așa e frumos sportul, cred că merităm o astfel de galerie. Nu i-am furat de la fotbal, cred că sunt destui pentru toată lumea”, a punctat și Titus Nicoară.





Sursa: digisport.ro
« Last Edit: 08 February 2015, 13:48:07 by [SG]B@dboy™ »



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Castiga Steaua tot. :))

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal