Author Topic: EXTERN Record de puncte în All Star Game. Victorie a Conferinţei de Vest.  (Read 896 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy

[Skilled Sport]Record de puncte în All Star Game. Victorie a Conferinţei de Vest. Westbrook, aproape de un prag istoric  [Skilled Sport]








Echipa Conferinţei de Vest a câştigat, duminică, la New York, All Star Game, impunându-se în faţa selecţionatei Conferinţei de Est cu scorul de 163-158, un rezultat record, după un meci în care baschetbalistul Russell Westbrook (Oklahoma City) a reuşit 41 de puncte.

La meciul de duminică s-a înregistrat cel mai mare număr de puncte la o ediţie a All Star Game, un total de 321. Precedentul record, de 318 puncte, fusese stabilit anul trecut, când Estul s-a impus în faţa Vestului cu scorul de 163-155.


MVP-ul meciului de la New York a fost Russel Westbrook, care cu 41 de puncte (în 26 de minute) s-a apropiat de recordul de 42 de puncte stabilit de Wilt Chamberlain în 1962 (în 37 de minute).

În plus, ediţia din acest an a All Star Game a stabilit un record în ceea ce priveşte numărul aruncărilor de trei puncte reuşite de o echipă - 25 (Conferinţa de Vest) şi a numărului de aruncări de trei puncte fructificate de ambele echipe - 48.

Ediţia a fost una specială pentru fraţii Gasol. Marc şi Paul au avut ocazia să fie adversari în All Star Game, fiind primii după Tom şi Dick Van Arsdale, care s-au întâlnit în 1970 şi 1971. 





Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Wow... mi-ar fi placut sa vad meciul, cred ca a fost un ritm foarte alert.

Offline Manu.

  • Romania National Trucking-co fondator
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SlowMoution.:3
  • Real Name: Manu
  • Steam ID: Manu.
Nu prea sunt eu cu Basketul, dar sa ma uit la el imi place..:D

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.
m-am uitat la meci :D a fost un spectacol total . Russel Westbrook a fost bestial , Lebron James numai scheme pe el .





 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal