Author Topic: INTERN Săpunaru: "N-am explicații, am fost penibili!"  (Read 673 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
INTERN Săpunaru: "N-am explicații, am fost penibili!"
« on: 11 April 2016, 22:41:47 »


[Skilled News]  Săpunaru: "N-am explicații, am fost penibili!"  [Skilled News]









   Cel mai spectaculos meci al etapei a 6-a din turneele play-off și play-out din Liga 1 l-a lăsat fără cuvinte pe Cristian Săpunaru, fundașul echipei lui Edi Iordănescu.

Oaspeții au egalat după ce gorjenii au condus cu 3-1, iar Săpunaru (32 de ani) spune că nu-și dă seama cum s-a putut întâmpla ca echipa lui să piardă pe final un avantaj de două goluri. Târgmureșenii au fost chiar aproape de victorie, ratând două ocazii mari pe final, iar Săpunaru și-a amintit de meciuri celebre, precum Dinamo - Foresta 4-5 - cu oaspeții revenind de la 4-0 pentru alb-roșii - și de un FC Național - Rapid 3-3, cu el pe teren, cu "bancarii" revenind de la 0-3.

"N-am nicio explicație, nu știu ce s-a întâmplat. Parcă am coborât prima dată pe un teren de fotbal. Am pierdut mijlocul terenului, am pierdut tot, au avut o lovitură liberă și apoi un corner, după aia ne-am pierdut capul. Trebuie să ne cerem scuze față de toată lumea și față de noi înșine, că am fost penibili. Rar mi s-a întâmplat așa ceva. Mai știu un meci în care jucam la FC Național și i-am egalat noi pe Rapid, am făcut 3-3", a declarat Cristian Săpunaru, la finalul meciului Pandurii - ASA Tg. Mureș 3-3.

"Eu nu găsesc nicio explicație, nu-mi vine să cred nici acum că s-a terminat 3-3, după ce am condus cu 3-1, aveam posesia și aveam inițiativa. Au mai avut 2-3 ocazii pe contraatac, puteau să ne bată. Era un fel de Foresta - Dinamo de acum nu știu câți ani. Per total, cred că sunt două puncte pierdute", a adăugat fundașul gorjenilor.

"Ce să mai crezi în titlu, când noi jucăm în halul ăsta? Păcat de munca noastră și de ce am construit, puteam realiza ceva frumos. Ne-au fost achitate primele pe acest an. Salariile sunt restante, s-au plătit niște datorii ale clubului către stat, noi nu am primit nimic, asta este. Nu joacă salariile pe teren", a mai spus Săpunaru.







Sursa: digisport.ro
« Last Edit: 11 April 2016, 22:59:25 by ActiON_ »



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Re: Săpunaru: "N-am explicații, am fost penibili!"
« Reply #1 on: 11 April 2016, 23:01:07 »
Lol, ce situatie! :))

Chiar nu m-as fi asteptat la asta.


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal