Author Topic: INTERN Ada Nechita, golgheter la revenire! A jucat după 70 de zile de la accidentare  (Read 826 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.

[Skilled Sport] Ada Nechita, golgheter la revenire! A jucat după 70 de zile de la accidentare [Skilled Sport]









Ada Nechita a jucat, miercuri, pentru prima dată sub comanda lui Tone Tiselj. Extrema lui HCM Baia Mare a revenit după o accidentare la umăr, pe care a suferit-o în decembrie, în timpul participării la Campionatul European alături de echipa națională a României.

Revenirea extremei a fost de bun augur pentru campioana României, care a câștigat la 17 puncte distanță meciul cu SC Mureșul Târgu Mureș, din etapa a 19-a a Ligii Naționale, scor 37-20. Nechita a înscris 11 goluri, fiind cea mai bună marcatoare a partidei.

"Din nou pe teren dupa o perioada grea si lunga de recuperare. Aveam nevoie de bucuria de a juca handbal, un sentiment unic! Multumesc echipei, minunaților suporteri si celor care mi-au fost alaturi in aceasta perioada.", a scris Ada Nechita pe contul personal de Facebook.

Când Nechita a devenit indisponibilă, antrenorul campioanei României la handbal feminin era Costică Buceschi, iar selecționer era Gheorghe Tadici. Între timp, ambele echipe și-au schimbat antrenorii. Tone Tiselj este noul tehnician al băimărencelor, în timp ce banca primei reprezentative a României este încă vacantă, la o lună și jumătate distanță de la momentul în care Tadici și-a anunțat retragerea.

70 zile a fost indisponibilă Ada Nechita din cauza accidentării la umăr.





Sursa: digisport





Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
E o jucatoare experimentata,o stiu :)



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal