Author Topic: INTERNATIONAL Vestergaard nu va antrena România, însă un alt danez vine la naţionala feminină  (Read 893 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.

[Skilled Sport] Vestergaard nu va antrena România, însă un alt danez vine la naţionala feminină [Skilled Sport]









Danezul Jakob Vestergaard nu va antrena Romania, ci Germania. Fostul tehnician al Oltchimului a fost numit selecţioner al Germaniei şi va renunţa la funcţia de director tehnic al clubului CSM Bucureşti.

Deşi s-a vehiculat că ar fi principalul favorit la naţională României după plecarea lui Tadici, antrenorul danez nu a primit nicio ofertă din partea Federaţiei.

Vestergaard îi va lua locul pe banca Germaniei unui alt danez, Heine Ernest Jensen, care are şanse mari să ajungă în România.

Heine Ernest Jensen a purtat deja primele discuţii cu preşedintele federaţiei, Alexandru Dedu.

În vârstă de 38 ani, Jensen a fost selecţionerul Germaniei începând cu 2011.

În 2012 şi 2013, la Campionatele Europene şi Mondiale, Jensen a clasat Germania pe acelaşi loc, şapte.

Anul trecut, Germania a terminat Campionatul European pe locul 10, în timp ce România s-a clasat pe locul 9. A fost şi momentul în care danezul a încheiat colaborarea cu Federaţia Germană.

"Chiar dacă am avut o discuţie cu domnul Dedu, vreau ca aceasta să rămână între mine si el, nu cred că ar trebui să spunem altcuiva. Pot să spun că echipa României este o echipă foarte bună şi sunt sigur că are un viitor strălucit", a declarat Jensen. 





Sursa: digisport





Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Nu conteaza cine vine pana la urma.Conteaza in ce masura poate pregati echipa la nivel inalt!



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Antrenorii danezi din handbal sunt unii dintre cei mai buni din domeniu. Precum a zis si B@dboy, nu conteaza cine va conduce nationala, ci ce va face la nationala, pe ce trepte o va aduce in ierarhia mondiala.
Jensen mi se pare o alternativa buna pentru nationala de handbal. Am incredere in dansul, chiar daca nu-l cunosc foarte bine.
Dar am o intrebare: de ce nu punem la lotul national un tehnician roman? Trist. Am ajuns sa depindem de altii.


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline [SG]Andrei

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2752
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Fondator SkilledCrafting
Nu cred ca conteaza.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal