Author Topic: EXTERN Mesajul lui Ranieri, după ce a primit trofeul de campion în Premier League  (Read 843 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy


[Skilled News]  Mesajul lui Ranieri, după ce a primit trofeul de campion în Premier League: "Continuaţi să visaţi"  [Skilled News]









   Claudio Ranieri recunoaşte că este aproape imposibil ca Leicester City să repete sezonul incredibil care s-a încheiat cu primul titlu de campioană a Angliei din istoria clubului, dar îi îndeamnă pe fanii "vulpilor" să viseze în continuare.

"A fost un an ciudat, dar trebuie să-l lăsăm în urmă şi să ne concentrăm pe sezonul viitor. Bazele sunt solide, acum e important să creştem uşor-uşor. Următorul sezon va fi foarte diferit. Dar oamenii visează. Continuaţi să visaţi!", a spus managerul italian, după primirea trofeului acordat câştigătoarei Premier League.

La ultimul meci pe teren propriu din actuala stagiune, Leicester s-a impus cu 3-1 în faţa lui Everton, într-o atmosferă superbă creată de suporterii proaspetei campioane. Ranieri a afirmat că sprijinul fanilor şi al conducerii au fost decisive în performanţa senzaţională obţinută de elevii săi.

"Fanii ne-au împins de la spate tot sezonul. În acelaşi timp, cred că la vârf este important să ai un proprietar doarte bun, apoi vin jucătorii şi managerii. Cei din conducere sunt nişte oameni fantastici.

La începutul sezonului, proprietarul mi-a spus că este foarte important să rămânem în Premier league în următoarele două sezoane şi apoi să încercăm să creştem. Acum suntem campioni", a declarat antrenorul de 64 de ani.

Aflat la primul titlu de campion din carieră, Claudio Ranieri recunoaşte că primirea trofeului a reprezentat un moment extraordinar.

"Sunt foarte fericit. A fost un moment uimitor să ridic trofeul. Nu mai sunt aşa de tânăr şi acum are un alt gust. E ceva special să fii campion în Premier League. Am câştigat câteva cupe în Italia, în Spania, dar să ridic trofeul de campion aici e fantastic", a explicat Ranieri.







Sursa: digisport.ro



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Observ ca Ranieri e foarte realist. E foarte bine asa, dupa parerea mea.

Felicitari celor de la Leicester! Abia astept sa vad ce vor face in UCL. :)


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal