Author Topic:  Android Kit Kat ? | Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195  (Read 2738 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Android Kit Kat ? | Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195
« on: 29 November 2014, 17:39:54 »
Recent am cumparat Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 si as vrea sa va intreb pe cei care detineti acest telefon:

Al meu a venit preinstalat cu Android 4.2.2, iar in specificatiile celor de la Samsung vad ca se poate face update si la ultimul Kit Kat, dar cand dau pe butonul "Actualizare software" din meniul "Despre dispozitiv" zice ca au fost deja instalate cele mai recente actualizari. A reusit cineva sa bage Android Kit Kat pe el, fara instalare custom, ci din acel meniu ?

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.
Re: Android Kit Kat ? | Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195
« Reply #1 on: 29 November 2014, 22:08:14 »


asa iti faci actualizarea la android ;d fratemiu are S4 si asa face , si eu fac la fel ... =D





Offline ×X×_vasya_×X×

  • Legend
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 10472
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Real Name: vasya
Re: Android Kit Kat ? | Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195
« Reply #2 on: 29 November 2014, 22:14:08 »
-video-

asa iti faci actualizarea la android ;d fratemiu are S4 si asa face , si eu fac la fel ... =D

Din cele ce a zis stuntman , am inteles ca el nu vrea sa fie unul CyanogenMod sau altele , vrea sa fie instalat din acel meniu .


"Nu e obligatoriu să fii de acord cu mine. Dar ar fi mai rapid aşa."




Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Android Kit Kat ? | Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195
« Reply #3 on: 29 November 2014, 22:19:05 »
Asteapta pana primesti notificare de la Samsung(pentru update, poate nu e disponibil in Romania) sau intra pe siteul lor si vezi.

Specificatii Samsung:
OS -> Android JB 4.2.2
« Last Edit: 29 November 2014, 23:14:20 by S H A D O W »

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline Syder

  • Salut !
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2186
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • I love drift !
  • Real Name: Tudorov Alexandru
  • Steam ID: syderalex096
Re: Android Kit Kat ? | Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195
« Reply #4 on: 29 November 2014, 23:03:01 »
          In primul rand intra pe site la cei de la samsung si mergi la asistenta. Daca nu gasesti acolo un software update , cauta-ti modelul de telefon , intra pe pagina lui si ai acolo mai multe tab-uri ( specificatii , generalitati bla bla ) si trebuie sa ai si Hardware sau ceva gen si acolo trebuie sa gasesti ultimul update al android-ului pentru el , suportul oferit de Samsung , impreuna cu ghidul de instalare. Eu asa am facut pe Allview A4 You al meu si am 4.4.2 KitKat :) ( 4.2.2 Jelly Bean implicit )
My YouTube Channel : Click
Vorbesti de mine prin spatele meu ? Inseamna ca viata mea este evident mult mai interesanta decat a ta. Trist , nu ?!

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Android Kit Kat ? | Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195
« Reply #5 on: 30 November 2014, 00:13:31 »
Din cele ce a zis stuntman , am inteles ca el nu vrea sa fie unul CyanogenMod sau altele , vrea sa fie instalat din acel meniu .
Exact.

Asteapta pana primesti notificare de la Samsung(pentru update, poate nu e disponibil in Romania) sau intra pe siteul lor si vezi.

Specificatii Samsung:
OS -> Android JB 4.2.2
Daca astept incep sa primesc pensia. :)) Da, stiu ca stock vine cu 4.2.2, dar gasesti si ca se poate face update pe la 4.4.

          In primul rand intra pe site la cei de la samsung si mergi la asistenta. Daca nu gasesti acolo un software update , cauta-ti modelul de telefon , intra pe pagina lui si ai acolo mai multe tab-uri ( specificatii , generalitati bla bla ) si trebuie sa ai si Hardware sau ceva gen si acolo trebuie sa gasesti ultimul update al android-ului pentru el , suportul oferit de Samsung , impreuna cu ghidul de instalare. Eu asa am facut pe Allview A4 You al meu si am 4.4.2 KitKat :) ( 4.2.2 Jelly Bean implicit )
Mai exact ? E destul de not-user-friendly site-ul. xD Am ajuns prin unele parti legate de telefonul meu, dar n-am gasit ceva prea bun ... decat varianta "Over-The-Air" (cum am cautat si eu prin meniu sa actualizez), si varianta Kies... iar zilele trecute cand am incercat cu acest program, imi zicea ca nu-s update-uri.
« Last Edit: 30 November 2014, 00:16:54 by ![]stuntman[]! »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal