Author Topic:  Personal top 10 Smartphones 2014  (Read 2551 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AroWn.xD

  • Expert HTML & CSS
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4483
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Full stack Developer(Node.JS)
  • Real Name: Robert Silviu
  • Steam ID: AroWnD
Personal top 10 Smartphones 2014
« on: 21 December 2014, 21:33:51 »
Pai cum nu aveam ce face m-am gândit sa fac un topic și sa va prezint si voua propriul meu top smartphone's 2014
Sincer nu prea am avut din ce alege deoarece majoritatea producătorilor nu au inovat neaparat ci doar au continuat ceea ce mai aveau deja ...

10. Samsung Galaxy Alpha

Sincer mie mi se pare telefonul care a venit ca un boom de la Samsung (primul lor telefon cu margini din metal ) .. Imi place foarte mult design-ul si este un telefon de top din toate punctele de vedere . Este un high-end foarte aspectuos din partea Samsung . Daca avea un pret ceva mai accesibil probabil era ceva mai jos in acest top .


 9. Motorola Droid Turbo

Telefonul acesta are un aspect frumos .. inafara de acel logo care la toate e la fel .. și nu îmi place ca are o asa "adâncitura" .
Este un smartphone high end si isi merita locul în acest top deoarece este la un preț destul de bun  . Daca ar fi fost distribuit peste tot ar fi fost mai bine ...

8. Nokia Lumia 930

Huh .. Nu știu dacă sunt singurul care a introdus in top-ul personal un terminal WP insa acest terminal de la Nokia/Microsoft isi merita locul in acest top. Pe langa aspectul care te duce la gangul de calitate si de telefon cu pret mare .. Este si un terminal high end probabil primul de genul din gama WP .

7. HTC Desire 816

Ei acest smartphone a fost probabil cel care a salvat HTC . In Romania stocurile pentru acest telefon s-au epuizat repede este un telefon bun .. nu de top dar este exact cat trebuie .. are un pret in jur de 1.100 lei .. Însa își merita banii eu am apreciat cel mai mult ca HTC a aplicat si pe el interfata HTC One M8 si pe lana asta a introdus si acel "BoomSound" .

6. Sony Xperia Z2

De ce nu Z3 .. Hmm deci Z3 ar fi trebuit sa fie o evolutie a lui Z2 insa .. mare prostie .. nu a fost adaugat nimic in + si majoritatea celor care fac review la telefoane zic ca , camera este putin mai slaba .. deci Z2 este la fel ca Z3 ba chiar are o camera ceva mai buna .

5. Samsung Galaxy S5

Cu toti stim despre acest telefon destul de multe .. uni chiar se lauda ca o sa isi achizitioneze acest telefon doar pentru a para ceva mai tari .. (asa e la mn la scoala ..) o mare prostie .. nu imi place mai nimic la el .. insa a venit cu acel senzor de puls si nah a fost ceva " inovator " eh ..

4. HTC One M8

Ei bine acest telefon vine si el din spate cu o forta mare ... aspectul il stim de acum 1 an de pe M7 ... este asemănător .. sincer chiar îmi place .. Ce a adus acest telefon "inovator" este acea dubla camera pe spate .. chiar interesanta ..

3. LG G3

Cel mai frumos telefon si cea mai frumoasa interfata din punctul meu de vedere .. Acest telefon este primul telefon care aduce un ecran qHD este primul telefon cu laser autofocus . Ar mai fi mult de vorbit insa cu siguranta nu ai chef sa citesti .

2. OnePlus One

Un nou producator .. un nou telefon .. acest telefon este un telefon foarte bun si cu un aspect frumos , iar pretul .. nu mai am ce sa zic .. Un telefon high end cu un pret la jumatate fata de competitie .

1. Samsung Galaxy Note 4

Cel mai așteptat telefon de mine . Foarte frumos si elegant . Un stylus nou si cu funcții noi . Interfața foarte atrăgătoare și specificați de High End . Samsung ma surprins cu acest telefon și ma făcut sa îmi schimb părerea despre ei .

Am spus tot ce aveam de spus . Sper sa nu ma judecați după acest top este personal si asta este părerea mea .
« Last Edit: 21 December 2014, 21:35:58 by AroWnd »



Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Personal top 10 Smartphones 2014
« Reply #1 on: 21 December 2014, 22:00:05 »
Ce imi place de aici sunt: Samsung ( Alpha, S5, Note 4 ), HTC (Desire si One) iar LG G3 mi se pare cel mai frumos (si ca aspect dar si ca detalii tehnice + ca imi place la maxim Androidul ala, editat frumos, si nu consuma mult, are un coleg G2 Mini si se misca extraordinar Androidul, fara lag fara nimic)

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Personal top 10 Smartphones 2014
« Reply #2 on: 21 December 2014, 22:21:26 »
Yep, Note 4 e foarte tare. =D Samsung Galaxy Alpha cred ca trebuia sa aiba o pozitie mai buna in top, e fenomenal.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.
Re: Personal top 10 Smartphones 2014
« Reply #3 on: 21 December 2014, 23:29:14 »
iPhone ? ai uitat de el ?

Cred ca OnePlus One , nu are ce cauta pe locul 2 ! as urca S5 sau Alpha pe locul 2 iar in locul uneia as pune un Allview x2 soul =D





Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: Personal top 10 Smartphones 2014
« Reply #4 on: 22 December 2014, 10:00:03 »
iPhone ? ai uitat de el ?

Cred ca OnePlus One , nu are ce cauta pe locul 2 ! as urca S5 sau Alpha pe locul 2 iar in locul uneia as pune un Allview x2 soul =D
Iphone e un mare 0!Luand in considerare ce specificatii are,este extrem de scump in primul rand.

Un top acceptabil!



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline AroWn.xD

  • Expert HTML & CSS
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4483
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Full stack Developer(Node.JS)
  • Real Name: Robert Silviu
  • Steam ID: AroWnD
Re: Personal top 10 Smartphones 2014
« Reply #5 on: 22 December 2014, 10:36:03 »
iPhone ? ai uitat de el ?

Cred ca OnePlus One , nu are ce cauta pe locul 2 ! as urca S5 sau Alpha pe locul 2 iar in locul uneia as pune un Allview x2 soul =D
Sincer .. iPhone 6 + venea pe locul 7 cam asa daca ar fi ,, Dar pretul este cu mult mai mult fara de tot ce este afisat aici adica OnePlus(specificatii de top pret bun) vs iPhone 6+(Telefon care se îndoaie si etc ) ce ai alegi .. ?
In fine eu cred ca nu ar ave ce cauta iPhone 6 in aceasta lista adica nu aduce mai niic in + fata de 5S decat un aspect ceva mai bun si mai subțire  ...



Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Personal top 10 Smartphones 2014
« Reply #6 on: 22 December 2014, 10:37:46 »
Sincer .. iPhone 6 + venea pe locul 7 cam asa daca ar fi ,, Dar pretul este cu mult mai mult fara de tot ce este afisat aici adica OnePlus(specificatii de top pret bun) vs iPhone 6+(Telefon care se îndoaie si etc ) ce ai alegi .. ?
Toate telefoanele din aluminiu se pot indoii XD (Si note 4 se indoaie XD)

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.
Re: Personal top 10 Smartphones 2014
« Reply #7 on: 22 December 2014, 22:54:57 »
Sincer .. iPhone 6 + venea pe locul 7 cam asa daca ar fi ,, Dar pretul este cu mult mai mult fara de tot ce este afisat aici adica OnePlus(specificatii de top pret bun) vs iPhone 6+(Telefon care se îndoaie si etc ) ce ai alegi .. ?
In fine eu cred ca nu ar ave ce cauta iPhone 6 in aceasta lista adica nu aduce mai niic in + fata de 5S decat un aspect ceva mai bun si mai subțire  ...


Credema , ca in ziua de azi ' nu mai conteaza specificatiile telefonului . Majoritatea , cumpara iphone pentru design si pentru a parea mai smecheri . De exemplu daca ma duc acum sa imi iau un iphone , nu il iau pentru specificatiile lui , il iau sa am mai mult SWAG . =D





Offline VALIK

  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1967
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • ~ xGhost' ~
  • Real Name: valik
Re: Personal top 10 Smartphones 2014
« Reply #8 on: 22 December 2014, 23:25:38 »
Un telefon prefer din top-ul tau , acesta fiind Nokia Lumia 930  . Dupa mine , androidul e mult mai departe decat nokia ... Eu prefer ori nokia ori iphone , unicul telefon de la android care ma inspirat a fost Saumsung Galaxy S3 Neo .

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Personal top 10 Smartphones 2014
« Reply #9 on: 22 December 2014, 23:56:13 »
Credema , ca in ziua de azi ' nu mai conteaza specificatiile telefonului . Majoritatea , cumpara iphone pentru design si pentru a parea mai smecheri . De exemplu daca ma duc acum sa imi iau un iphone , nu il iau pentru specificatiile lui , il iau sa am mai mult SWAG . =D
Acest top este legat de specificatii si aspect si pret, nu de copchii fara creier cu #SWAG #YOLO si toate prostiile.

Offline Patrick.

  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 2017
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • R.N.T Best Server For Ever :)
  • Real Name: Patrick
  • Steam ID: Patrick.
Re: Personal top 10 Smartphones 2014
« Reply #10 on: 23 December 2014, 01:29:20 »
un top foarte bun :D


Offline Conni

  • Romania National Trucking Fondator
  • Spam Machine
  • *
  • Posts: 1560
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Romania National Trucking Fondator
  • Real Name: Alexandru Gabriel
Re: Personal top 10 Smartphones 2014
« Reply #11 on: 24 December 2014, 15:35:20 »
Singurul telefon care imi place este acel Nokia Lumia , nu stiu daca ati vazut , dar singurul sistem de operare care.nu a reusit sa fie spart in totalitate a fost WP.. Iphone-ul nu are ce cauta in top , este o panarama de telefon , atat ca constructie fiind foarte mic cat si ca sistem de operare.. Androidul este bun pana la un moment dat  , dupa incepe sa mearga cu lag fiind necesara reformatarea. (am patit pe S2)
Americanii calatoresc de la Marte la Pluto

Romanii calatoresc de la Prislop la Iasi

Offline ® Adi

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 751
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • CS:GO Pro Player
  • Real Name: Adisor
  • Steam ID: mradi016
Re: Personal top 10 Smartphones 2014
« Reply #12 on: 26 December 2014, 18:25:36 »
Frumos TOP...

Mie imi place cel mai mult Nokia lumia 930
Sa-ti dea Domnu sanatate si Maicuta Domnului , si-mpreuna cu el ca sa nu-l lase singurel la ??? GREU :)))






 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal