Author Topic:  Rey Mysterio  (Read 2045 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RyCe

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • ;)
Rey Mysterio
« on: 10 November 2013, 18:15:17 »
Nume superstar: Rey Mysterio
Show-ul in care lupta(RAW.SmackDown,TNA): RAW
Varsta: 11 decembrie 1974
Manevra(e) de final: 619 (SIX ONE NINE)
Descriere superstar:Oscar Gutierrez Rubio alias Rey Mysterio s-a născut în data de 12 decembrie 1974. S-a antrenat pentru a deveni luptător profesionist cu unchiul său Rey Misterio Sr.
Rey Mysterio a debutat ca luptător pe 30 aprilie 1989 la vârsta de 14 ani într-o mică biserică din Tijuana, Mexic. În Mexic, utilizând numele de Colibri, a început o rivalitate cu Psicosis, acest feud a durat mai mulți ani și a continuat până cănd Colibri s-a mutat în SUA.

La 168 cm, Rey Mysterio este unul dintre cei mai scunzi competitori care au evoluat într-un ringul WWE. Din cauza staturii lui mici, drumul lui spre top nu a fost ușor. Crescând în Tijuana, Mexico, Rey nu a fost un străin al ringului. Unchiul său, originalul Rey Mysterio, a fost un star în Mexico și l-a expus pe Rey la această afacere la o vârstă fragedă. Rey explica: "Din prima zi, mintea mea a fost setată la doar un singur lucru-să devin un wrestler profesionist. Am urmărit show-urile de wrestling, am fost antrenat de unchiul meu și de câțiva dintre cei mai buni wrestleri din Mexico" . La doar 15 ani, Rey a crezut că e în sfârșit pregătit să lupte în fața audienței. De altfel, vârsta lui s-a dovedit a fi un obstacol spre a urca în top. "În Mexico, ca să devii wrestler trebuie să ai licență, iar ca să primești licență trebuie să treci un test", explică Rey.
Problema lui Rey în a-și lua licența a fost faptul că trebuia să aibă minim 18 ani. El era cu trei ani mai mic, dar a decis să treacă testul oricum. "După ce am trecut testul, am primit un telefon de la comisia de wrestling și box. Au spus că există o problemă majoră. Deoarece am avut doar 15 ani, nu mi-au putut da licența. Așa că, am pus la cale o înțelegere cum că ei îmi dau licența atâta timp cât părinții mei semnează un act în care declară toată responsabilitatea dacă mi se întâmplă ceva în ring".
Cu noua lui licență în mâini, Rey a început să contacteze promoții de wrestling unde ar putea lucra. Peste ani și ani, Rey a continuat să se antreneze din greu în fața unor audiențe mici în Tijuana. Nu a trecut mult până când Rey a început să-și ia meseria în serios. "Când am avut 17 ani am primit un telefon de la Konnan. Mi-a spus că avea să înființeze o nouă promoție numită AAA. O mulțime de wrestleri populari aveau să lucreze cu mine și a vrut ca eu să fiu unul dintre ei", spune Rey. La început, decizia a fost dificilă pentru el. AAA a fost localizată în Mexico City, iar ca Rey să facă parte din ea a trebuit să lase în urmă părinții, iubita și școala. "I-am spus lui Konnan că nu sunt sigur că vreau să fac asta. El mi-a zis 'Vrei să mergi la școală pentru tot restul vieții sau vrei să fi un wrestler?' ". Dintr-o dată, decizia lui Rey a devenit mai puțin complicată. Oscar și-a împachetat lucrurile și a înaintat spre Mexico City.
Atunci când Colibri a împlinit 18 ani, unchiul său a dorit ca toată lumea să știe de relația care exista între ei doi (nepot-unchi) și i-a spus lui Colibri că merită să poarte numele de Rey Misterio,Jr. și așa a fost. Rey Misterio, Jr. a intrat în compania Asistencia Asesoría y Administración unde s-a aflat în rivalitate cu Juventud Guerrera.
Când a ajuns în Mexico City, mai multe nenorociri aveau să-l aștepte. "Când am ajuns în AAA am fost prezentat șefului companiei, Antonio Pena. Primul lucru pe care l-a spus a fost despre înălțimea mea, că ar trebui să lucrez cu 'cei scunzi'. În Mexico, 'cei scunzi' erau wrestleri mai mari decât 'cei super mici', dar prea mici ca să lupte cu cei heavyweight. Dar Konnan m-a ajutat. I-a spus lui Antonio să-mi dea o șansă și să mă vadă luptând înainte de a decide să mă pună cu 'cei scunzi'". Rey și-a primit șansa la inaugurarea TV a AAA-ului. Așa că Rubio și-a făcut aici debutul TV. "Eram în ring cu Psicosis, Super Calo și Heavy Metal. În timpul meciului am reușit o mișcare care s-a numit 'mișcarea lunii' și chiar a atras atenția oamenilor. A fost ca și când o mare stea strălucitoare m-ar fi lovit. După meci, Antonio Peńa mi-a spus că a fost impresionat de munca mea. Mi-a zis: 'Ești destul de bun, puștiule, și ai potențial' ", își amintește Rey. De atunci, abilitatea lui din ring a continuat să demonstreze că poate să facă față băieților mai mari.
Dar încă nu toată lumea a fost convinsă. De altfel, după Mysterio, încă mai există un număr de persoane ce nu cred în el. "Multe persoane m-au suspectat datorită înălțimii mele. Ei cred că cineva ca mine nu merită să fie într-un eveniment principal, dar cred că dacă m-ar fi cunoscut și dacă ar fi știut cine am fost de-a lungul carierei, m-ar fi respectat. Pentru mine, oamenii care mă suspectează îmi creează doar dorința de a urca în ring și de a le demonstra că greșesc. Vreau să le demonstrez că sunt mai bun decât ei cred că sunt și că merit să fiu în top". Cu fiecare săptămână care trece, Rey Mysterio continuă să demonstreze că aparține în ring alături de băieții mai mari și că merită să fie campion heavyweight. Cum numărul admiratorilor a crescut repede, Rey a știut că acei oameni sunt aceia care au stat în spatele său din prima zi și l-au ajutat să urce în top. "Obiectivul meu a fost să merg acolo și să-i distrez pe fani", declara Rey. "Nu aș fi unde sunt azi fără fanii mei. Vreau să le mulțumesc pentru sprijin și că au crezut în underdogul din mine".
Niciun cruiserweight din lume nu are reputația pe care Rey Mysterio o are. Un fenomen care a uimit o lume întreagă, el este unul dintre puținii competitori din istoria wrestlingului care poate aproba că a schimbat radical sensul jocului. Manevrele lui înalte și rapide au ajutat să deschidă porțile spre wrestlerii cu o greutate mai mică din anul 1990. Originar un star în Mexico, el și-a continuat meseria peste tot, din Japonia în ECW, în WCW. Acum, în sfârșit a ales drumul WWE-ului, încă o dată purtând masca ce l-a ajutat să-l facă o legendă. Divizia Cruiserweight pare a se dezvolta mai mult ca oricând, mulțumită bărbatului a cărui nume se traduce ca "Regele Misterios". Când totul este spus și făcut, numele său poate să fie pus în rândul celor mari din TRIVIA. Are o mulțime de tatuaje, incluzând numele copiilor săi, masca sa și cuvântul "Mexican" pe stomac. Rey a absolvit liceul împreună cu membrii formației P.O.D., Sonny și Wuv. P.O.D., de asemenea, a jucat un rol important în intrarea lui Rey în WrestleMania 22, cu o piesă denumită "Booyaka 619". El deține recordul pentru cel mai lung timp într-un meci Royal Rumble. Timpul a fost de 62 de minute și 15 secunde. El a ajutat la introducerea lui Eddie Guerrero în Hall of Fame. A filmat o reclamă cu Billy Goldberg pentru băuturile carbogazoase Surge. Rey face parte din religia catolică. În prezent locuiește în San Diego, California, cu soția sa, Angie. Are doi copii, Dominick și Aalijah.


ASW
------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------
ASW

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.
Re: Rey Mysterio
« Reply #1 on: 11 November 2013, 16:47:38 »
Mic si Periculos :))





Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
Re: Rey Mysterio
« Reply #2 on: 11 November 2013, 16:49:41 »
L-am urmarit , e destul de bun :D :D :D





Offline Android).

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2566
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Uneori trebuie sa zambesti .
Re: Rey Mysterio
« Reply #3 on: 11 November 2013, 16:51:56 »
Mic , mic , dar sa vezi ce da din el ... :D

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal