Author Topic:  Ramas bun GZS / Goodbye GZS  (Read 3204 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Ramas bun GZS / Goodbye GZS
« on: 06 June 2019, 01:52:07 »
Well, m-am gandit intr-un final sa spun si eu cate ceva despre toata situatia asta si parerea mea despre server, activitatea mea ca jucator / admin, jucatori, admini, stuntman in toti astia 3 ani.
Sa incepem cu situatia : sincer, chiar daca in ultimele 4-5 luni nu prea am mai dat interes pentru server, decat primele 1-2 luni din astea 4-5, am mai intrat de curiozitate pentru ca ... meh, inca imi ramasese o "urma" sa zic asa :)) ... si mereu ieseam dupa 1 minut. De ce? Activitatea aproape de 0, stateam efectiv degeaba.

De inchis, nu pot sa spun ca-mi pare 100% rau, avand in vedere ca mi-am pierdut interesul pentru GZS, dar nici bine nu-mi pare pentru ca nu stiu cati, pe langa stuntman, stiu cat am tinut la serverul asta pe perioada cat am jucat atat ca player cat si ca admin (Mai ales ca admin, cat timp am dedicat, jesus...), pentru ca .. nu stiu cu cati a vorbit stuntman, dar DAAACA am avut norocul sa fiu singurul :)) atunci cred ca doar eu stiu CAT DE MULT a stat stuntman sa munceasca pentru serverul asta, iar eu fiind mai "milos" de fel, am hotarat, incepand cu prima perioada de administrare, sa am grija de server cat era el offline. Si-mi pare rau pentru munca lui de 9 ani. Asta am avut de zis despre situatia asta.

Despre server : pai, ce naiba pot sa mai zic, ca nu am cuvinte, nu cred ca este vreun server de stunt care macar sa egaleze GZS-ul, nici o sansa sa-l depaseasca vreodata. GZS-ul este 100% unic si ma mir ca nu e in top-ul serverelor (daca exista unul, lel). Atatea chestii gandite, atat de bine puse la punct.....incat jur ca am incercat sa "ma joc" cu un propriu server de sa-mp si sa-l fac ca si GZS-ul :)) (stuntman stie despre ce vorbesc)

Despre activitatea mea ca player si admin : eh, aici e aici. Ca si player, eu in mare parte (99%) petreceam timpul la fishplace, pentru ca am prins, o perioada imensa, o obsesie exagerata pentru $ :)). Dar si statul la fish, ma ajuta sa urmaresc chatul si Admin Chat-ul, cat si celelalte lucruri la care, meh, aveau acces adminii mai mari :)) . Ca si admin, am petrecut cam tot timpul liber ajutandu-l pe stuntman cu jucatorii si cu adminii ( in special cei noi ). Aici trebuie sa recunosc ca am fost cam cel mai dur din staff cu adminii, motiv pentru care unii din ei au ajuns sa nu ma suporte, altii au apreciat ajutorul meu. Motivul pentru asta : nu voiam eu sa vad admini incapabili in staff si asta m-a "orbit" si am sarit cu gura pe toti adminii care faceau o greseala, in loc sa le explic frumos si asta cam regret... Dar in schimb, ma simt bine ca stiam sa ajut orice admin, in orice situatie posibila ( daca nu stiam, mare chestie, il aveam pe stuntman la indemana, oricand :)) ) . Asa, ma bucur ca am ajuns pana la rank-ul de Admin 9 + rolul de Admin Supervisor. (Partea proasta la asta era ca trebuia sa ma asigur ca toti adminii isi faceau treaba *facepalm* ).
Cam atat, cred, si aici. Recunosc ca am facut si eu destul de multe abuzuri...recunosc, stuntman, ca am facut unele mai mici :)) cand eram singurul admin online (sau singur pe server). Unele le-am facut destul de mari (Stradivarius cred ca stie mai bine, din raportari). In rest, daca au fost admini care au invatat ceva de la mine, legat de administrare, in astia 3 ani cat am fost admin, atunci mi-am facut treaba pe GZS.

PS: Tre sa recunosc ca atunci cand primeam demote 0..stateam cu cea mai mare speranta cand era stuntman online, sa primesc iarasi admin :)) . Pentru ca fara rank-ul de admin nu puteam ajuta serverul asa cum trebuia. In special, ma mir ca am mai primit admin dupa acel ban permanent ca intrasem la FaLLeNGirL pe server.

Despre stuntman : Well, tin sa-i multumesc frumos lui stuntman pentru toata perioada in care a stat dupa mine si mi-a raspuns la toate intrebarile si m-a ajutat in fiecare situatie cu /aka si /oaka si mai ales pentru increderea pe care a avut-o in mine pentru perioada de admin 9, avand in vedere ce "sensibile" pentru server erau comenzile la care are acces acest rank. Si ii multumesc si pentru toate demote-urile si promote-urile :)) Cred ca am avut cele mai multe demote-uri / promote-uri de pe server, lol. Stuntman, daca te-am ajutat cu serverul in astia 3 ani, cu playerii si cu adminii, atunci mi-am facut treaba pe GZS ( again :)) ).

Astea fiind spuse, SkyLine s-a simtit bine alaturi de toti jucatorii (fuck off Laert & Edi.Latu), adminii si stuntman. Have a good day :V
« Last Edit: 06 June 2019, 02:00:47 by SkyLine. »



Offline Dark One

  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
  • Reputation: 1
  • Gender: Male
  • Basic Operator(7)+Vip Premium(4)
  • Real Name: Anonimous
  • Steam ID: Dark
Re: Ramas bun GZS / Goodbye GZS
« Reply #1 on: 22 July 2019, 14:40:53 »
Salut băieți...îmi pare rău că serverul s-a închis..În ultima perioada nu v-am fost alături..Totusi nu mai exista macar o speranta ca GZS-ul sa fie redeschis pe samp?Sau macar pe  Gta V...La ce te-ai mai gândit Stunt?...Redeschizi cândva GZS?nu conteaza platforma =))
Vreau sa va multumesc pentru momentele alături,clipele in care am râs cu lacrimi impreuna cu voi..Imi este dor de acele momente si chiar mi-ar face plăcere să fim ca inainte ,pe GZS..Am avut norocul sa fac parte din staff alaturi de oameni minunati,un lucru care chiar m-a preocupat si la un moment chiar am avut o obsesie sa fiu un "bug hunter"..

Have a good day  ^:)^  []---

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal