Author Topic: EXTERN Casillas: “Până de Crăciun, Real Madrid trebuie să fie pe primul loc în campiona  (Read 227 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.

[Skilled Sport] Casillas: “Până de Crăciun, Real Madrid trebuie să fie pe primul loc în campionat!” [Skilled Sport]










Conform declaraţiilor lui Iker Casillas, unul dintre veteranii echipei de pe Bernabeu, “galacticii” vor să fie pe primul loc până când va veni pauza competiţională.
Portarul spaniol spune că încrederea şi moralul au crescut după ce echipa sa a învins liderul clasamentului, Barcelona, cu scorul de 3-1, chiar pe Santiago Bernabeu.

“Scopul nostru este acela ca la începutul sezonului: să fim pe primul loc! Vrem că până la Crăciun, înainte de retur, să ajungem pe prima poziţie în campionat. Am luat o poziţie serioasă în ceea ce priveşte acest lucru, atunci când am reuşit să învingem Barcelona”, spune Casillas.

“Trebuie să câştigăm şi campionatul. Anul trecut am reuşit “La Decima”, după o pauză de 12 ani. Nu am mai luat titlu din 2012 în campionat, ştiu că suporterii vor acest lucru, noi ne dorim acelaşi lucru. Ca să ajungi bun în Europa, trebuie să te asiguri că eşti cel mai bun la tine în ţară”

Real Madrid va face deplasarea sâmbătă pe stadionul Granadei, pentru meciul din campionat, iar apoi se va pregăti pentru meciul cu Liverpool din Liga Campionilor.

“După ce am câştigat sezonul trecut Liga Campionilor, echipa se simte mai încrezătoare, tot noi trebuie să demonstrăm că suntem campionii şi vrem să reuşim să câştigăm trofeul european de două ori la rând, acestea sunt standardele când joci pentru Real Madrid”, a mai adăugat Casillas.





Sursa: superfotbal.ro





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Au sanse uriase sa castige campionatul, sunt cea mai buna echipa din lume la momentul actual, dar vad ca Barcelona reuseste sa nu se prea incurce in campionat.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Real poate sa ajunga pe primul loc.E intr-o forma excelenta.



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline Manu.

  • Romania National Trucking-co fondator
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SlowMoution.:3
  • Real Name: Manu
  • Steam ID: Manu.
Anul asta ia sigur campionatul.:)

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal