Author Topic:  GZS - Sfarsitul unei Ere | Multumiri tuturor !  (Read 4588 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
GZS - Sfarsitul unei Ere | Multumiri tuturor !
« on: 17 May 2019, 17:59:10 »
Salutare tuturor ! Dupa cum bine stiti, serverul Green Zone Stuntage s-a inchis, de data asta pe bune, OFICIAL.

In acest topic voi realiza o concluzie despre tot ceea ce a insemnat GZS pentru mine si nu numai. Sunt sigur, ca pentru multi dintre voi, acest server a insemnat mult, poate aici v-ati apucat de Sa:Mp, sau ati reintalnit tovarasi vechi.Deci, intr-un fel sau altul, GZS v-a readus in atmosfera de odinioara a jocului GTA San Andreas Multiplayer.

Inainte de a intra in acest subiect, va recomand sa cititi topicul facut de fondatorul comunitatii Skilled Gaming si de Developer-ul server-ului, IstuntmanI. Il puteti gasi AICI.




   Trecand la subiectul propriu zis, as dori sa ii multumesc personal lui stuntman, pentru increderea acordata.Stiu ca ti-am multumit de foarte multe ori,dar avand in vedere ca am lasat balta intreaga comunitate de cateva ori, tu m-ai reprimit si ai putut sa ai incredere in mine iar si iar.Imi amintesc cand am jucat prima oara pe GZS, undeva prin 2012. Ma bucur sa vad, cat a evoluat si imi pare foarte bine de asemenea ca m-am reintors anul trecut. A fost o decizie mai mult decat inspirata si nu din cauza rank-ului pe care il detin. Pur si simplu mi-am reintalnit prietenii/colegii din staff de odinioara de pe alte servere care faceau parte din comunitate. Am intalnit cativa prieteni buni, alaturi de care am lucrat in cadrul staff-ului Skilled Gaming ( Action,Liberty).
   Acomodarea nu a fost o problema imensa, insa s-au schimbat foarte multe lucruri pe server. Odata ce am redevenit Admin, am avut mici dificultati, insa am reusit sa ma descurc. Asta se datoreaza in 80% unui singur om, si anume SeBBy care a avut rabdare sa imi explice cum se procedeaza in diferite cazuri. Respect maxim frate, sper sa mai tinem legatura.
 




Pe langa toate acestea, as dori sa le multumesc (Ex)Administratorilor pentru munca si efortul urias depus pentru un joc cat mai placut. Imi voi spune parerea despre cativa admini alaturi de care ma lucrat in staff-ul GZS :

- $arpe : Ma bucur ca ne-am reintalnit. Ai fost si vei ramane unul dintre cei mai de treaba si experimentati Administratori pe care i-am cunoscut vreodata, asta in ciuda iesirilor tale nervoase. ( Probabil iti amintesti, am avut noi mici conflicte ) Oricum, respect maxim sper sa mai putem lucra impreuna.
- Heisenberg : Mi-a facut placere sa lucrez cu tine. Imi amintesti de o alta persoana care a fost in staff-ul SG acum ceva timp. Cu toate acestea am avut noi conflicte minore, insa si tu m-ai ajutat destul de mult. Multumesc si respect ! Ma bucur ca ai revenit ulterior ca si Admin, chiar daca a fost deja tarziu
- Kenton :
FrencBoi, what can I say ? U are a smart guy, u showed that many times, and U are also a good Administrator. So, I am so glad I met you, hope we will work together again someday ..
- SkyLine : Chiar daca nu am lucrat mult cu tine, apreciez munca pe care ai depus-o pentru GZS si te respect maxim !

Cam acestia ar fi acei oameni. Probabil mai sunt si altii, insa nu am lucrat cu ei.
Pe langa Administratori as dori sa le multumesc tuturor playerilor care au jucat pe GZS. Mi-a facut placere sa fac event-uri, sa facem DM, job-uri etc. Stuntman are planuri in viitor. Daca ar fi sa revina serverul, ar fi frumos sa il ajutam cat de multi putem. Eu unul imi voi da silinta.




  Acestea fiind spuse, la toti ne pare rau acest sfarsit. Insa trebuie sa privim pozitiv. Important este, sa nu uitam unul de celalalt, sa mai tinem legatura. GZS ne-a unit pe toti.

Va multumesc pentru atentia acordata !

Badboy.UndeadArmy

Skilled Gaming Global Moderator
GZS Head Operator



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Re: GZS - Sfarsitul unei Ere | Multumiri tuturor !
« Reply #1 on: 17 May 2019, 19:10:10 »
Văd numele meu, dau like.

Frumos post.


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: GZS - Sfarsitul unei Ere | Multumiri tuturor !
« Reply #2 on: 17 May 2019, 21:51:04 »
Ce bine... un topic mai scurt.

Cine a citit integral topicul lui stuntman să apese butonul de laic.

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: GZS - Sfarsitul unei Ere | Multumiri tuturor !
« Reply #3 on: 17 May 2019, 23:52:17 »
Am intalnit cativa prieteni buni, alaturi de care am lucrat in cadrul staff-ului Skilled Gaming ( Action,Liberty).
Trioul care ma scotea din minti cu toate ideile inutile pentru forum. :)) (in sensul ca ar fi devenit prea greoi si ar fi avut prea multe chestii inutile, cand eu voiam sa avem doar un loc care sa arate destul de ok, in care sa putem discuta mai organizat)

Dragut topic. =D Imi placeau momentele de genul asta de pe server, cand nu erau doar copii care doar injurau peste tot. :))

(imi place titlul, ma gandeam dinainte daca sa scriu "End of an Era" sau ceva asemanator in topicul oficial)
« Last Edit: 17 May 2019, 23:52:56 by IstuntmanI »

Offline snoWEED

  • Full Member
  • *
  • Posts: 230
  • Reputation: 13
  • Gender: Male
  • Admin & Adevanced V.I.P
  • Real Name: SeBBy
  • Steam ID: SebiCLCS
Re: GZS - Sfarsitul unei Ere | Multumiri tuturor !
« Reply #4 on: 18 May 2019, 02:03:25 »
La fel si eu, am aici foarte multe amintiri, GZS  a fost primul server de care chiar m-am apucat, care chiar mi-a plăcut si pe care am jucat atat de mult timp, cei mai frumos 2 ani,ba chiar  in august se fac 3 . Am multe amintiri, aici am ras , aici m-am ofticat de multe ori ,aici am facut foarte multe.
Vreau totusi să-i mulțumesc lui $arpe deoarece el m-a ajutat cu absolut tot, mi-a explicat absolut tot inca din prima zi in staff. La fel si SkyLine m-a învățat multe în alea câteva luni cat a fost in staff cu mine, a avut răbdare, a avut momentele lui (Nu voi uita vreodata cand ai vrut sa ma scoti din staff cand eram pe donație =D ) .
Cat despre Kenton (translate this) a fost, este si va fii un administrator incredibil si de treaba, ma cam oftic ca nu ai ajuns si tu Admin 8 (sau poate ai ajuns dar sunt eu in urma) .
Badboy, la fel, un admin care se descurcă excelent si care a ajuns chiar un admin mai mare ca mine (chit ca eu am renuntat pentru o vreme) si ma bucur pentru asta si sper sa ajungi si la Admin 10:)))
Heisenberg, pana la urma ,casa aia tot nu ți-o dau =)) . Totusi, tu ai fost cel mai strict și corect admin dintre toti dar si foarte amuzant (uneori =)) )
Iar tu stuntman, un owner cat si scripter incredibil care a creat o comunitate aproape singur. V3 tot nu a aparut apropo X( dar sper ca atunci cand deschizi din nou serverul (pentru ca o sa-l deschizi, n-ai de ales=)) ) sa apara si v3-ul ala promis din 2010 =)) (glumesc)
Acuma, sper ca nu am uitat de nimeni,eu sper ca nu =)) .
Dacă am vreo greșeală gramaticală atunci asta e, nu stau sa verific tot topicul asta:))
Bafta tuturor si ne vedem la redeschidere! (Daca doamne ajuta va exista asa ceva)





Offline ActiON_

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3187
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Real Name: Cozmiuc Alexandru Andrei
Re: GZS - Sfarsitul unei Ere | Multumiri tuturor !
« Reply #5 on: 18 May 2019, 08:51:59 »
Trioul care ma scotea din minti cu toate ideile inutile pentru forum. :))

Cu plăcere! :)


Ai vreo problema/nelamurire in legatura cu forumul nostru? Citeste acest topic si daca nu ai gasit raspunsul potrivit, da un reply!

Offline Liberty

  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2925
  • Reputation: 28
  • Gender: Male
  • Real Name: Valentin
Re: GZS - Sfarsitul unei Ere | Multumiri tuturor !
« Reply #6 on: 18 May 2019, 09:29:52 »
Cu plăcere! :)
Asta voiam să zic și eu...

Apropo, un trio e alcătuit din 3 persoane. A 3-a o fi Badboy? :))

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: GZS - Sfarsitul unei Ere | Multumiri tuturor !
« Reply #7 on: 18 May 2019, 17:47:11 »
La fel si eu, am aici foarte multe amintiri, GZS  a fost primul server de care chiar m-am apucat, care chiar mi-a plăcut si pe care am jucat atat de mult timp, cei mai frumos 2 ani,ba chiar  in august se fac 3 . Am multe amintiri, aici am ras , aici m-am ofticat de multe ori ,aici am facut foarte multe.
Vreau totusi să-i mulțumesc lui $arpe deoarece el m-a ajutat cu absolut tot, mi-a explicat absolut tot inca din prima zi in staff. La fel si SkyLine m-a învățat multe în alea câteva luni cat a fost in staff cu mine, a avut răbdare, a avut momentele lui (Nu voi uita vreodata cand ai vrut sa ma scoti din staff cand eram pe donație =D ) .
Cat despre Kenton (translate this) a fost, este si va fii un administrator incredibil si de treaba, ma cam oftic ca nu ai ajuns si tu Admin 8 (sau poate ai ajuns dar sunt eu in urma) .
Badboy, la fel, un admin care se descurcă excelent si care a ajuns chiar un admin mai mare ca mine (chit ca eu am renuntat pentru o vreme) si ma bucur pentru asta si sper sa ajungi si la Admin 10:)))
Heisenberg, pana la urma ,casa aia tot nu ți-o dau =)) . Totusi, tu ai fost cel mai strict și corect admin dintre toti dar si foarte amuzant (uneori =)) )
Iar tu stuntman, un owner cat si scripter incredibil care a creat o comunitate aproape singur. V3 tot nu a aparut apropo X( dar sper ca atunci cand deschizi din nou serverul (pentru ca o sa-l deschizi, n-ai de ales=)) ) sa apara si v3-ul ala promis din 2010 =)) (glumesc)
Acuma, sper ca nu am uitat de nimeni,eu sper ca nu =)) .
Dacă am vreo greșeală gramaticală atunci asta e, nu stau sa verific tot topicul asta:))
Bafta tuturor si ne vedem la redeschidere! (Daca doamne ajuta va exista asa ceva)

Da, Kenton a ajuns la rank-ul de Operator (8). Iti multumesc din nou pentru tot frate ! Cu totii avem amintiri de pe GZS, mai bune sau mai putin bune.



Asta voiam să zic și eu...

Apropo, un trio e alcătuit din 3 persoane. A 3-a o fi Badboy? :))

Ia gandeste :)) Da, eu sunt a treia persoana.



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline [SG]Kenton

  • Full Member
  • *
  • Posts: 171
  • Reputation: 11
  • Gender: Male
  • ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Real Name: Kenny
Re: GZS - Sfarsitul unei Ere | Multumiri tuturor !
« Reply #8 on: 18 May 2019, 20:44:59 »
Yeah I’m Operator, probably When Stuntman will reopen the server , he will demote me to my old rank xD

Join us Green Zone Stuntage Discord
Here







"The streets is cold, Dog. Like it says in the book, we are blessed and cursed"

Offline MinioNN.

  • Full Member
  • *
  • Posts: 168
  • Reputation: 6
  • Gender: Male
  • Operator(8)+Premium VIP(4)
  • Real Name: Valentin, cunoscut ca si minion polandej
  • Steam ID: Polandej69
Re: GZS - Sfarsitul unei Ere | Multumiri tuturor !
« Reply #9 on: 19 May 2019, 19:51:23 »
Frumos post, felicitari!

Da, ma simt si eu in ceea ce spui tu acolo, si mi-a facut placere sa imi amintesc unele chestii. Frumos server, detinator de treaba, staff de treaba. Mi-a facut mare placere!

Ai lucrat si cu mine, pentru putin timp :)) Am spus mai mutle in postul facut de IstuntmanI, daca vreti, cititi acolo. Ar fi naspa sa dau copy/paste.


Offline NiTrogeN__

  • Senior
  • *
  • Posts: 396
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
Re: GZS - Sfarsitul unei Ere | Multumiri tuturor !
« Reply #10 on: 23 May 2019, 00:29:14 »
Ce a fost frumos s-a dus.. Mi-a facut placere sa joc alaturi de voi

Offline SouL_

  • Full Member
  • *
  • Posts: 165
  • Reputation: 10
  • Gender: Male
  • Administrator GZS
  • Real Name: Dinis
Re: GZS - Sfarsitul unei Ere | Multumiri tuturor !
« Reply #11 on: 25 May 2019, 01:12:40 »
Heisenberg, pana la urma ,casa aia tot nu ți-o dau =)) . Totusi, tu ai fost cel mai strict și corect admin dintre toti dar si foarte amuzant (uneori =)) )
Iar tu stuntman, un owner cat si scripter incredibil care a creat o comunitate aproape singur. V3 tot nu a aparut apropo X( dar sper ca atunci cand deschizi din nou serverul (pentru ca o sa-l deschizi, n-ai de ales=)) ) sa apara si v3-ul ala promis din 2010 =)) (glumesc)

Pana la urma casa aia tot o sa ti-o fur candva ...Cand am citit prima data reply-ul tau , credeam ca ai uitat de mine.Insa acum realizez ca pe cei mai buni i-ai pus la final :))))Primul fiind stunt ,apoi eu si restul in sus =]]. Va iub pe toti  :hearth:
« Last Edit: 25 May 2019, 01:13:29 by SouL_ »

Offline SkyLine.

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 644
  • Reputation: 20
  • Gender: Male
  • HeadOperator&Premium VIP
  • Real Name: Alex
Re: GZS - Sfarsitul unei Ere | Multumiri tuturor !
« Reply #12 on: 06 June 2019, 02:07:33 »
Ma simt bine ca sunt mentionat printre cei mai buni admini de pe GZS :)) . Desi ma cam oftic ca nu am reusit sa-i ajut pe absolut toti, cu absolut tot, incat sa fiu mentionat ca cel mai de ajutor admin de pe GZS :))



 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal