Author Topic:  [Problema]Yahoo Messenger  (Read 1936 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.
[Problema]Yahoo Messenger
« on: 06 November 2013, 16:33:52 »
Astazi ' cand sa intru pe mess , imi dadea o eroare ' cea obisnuita ca atunci cand gresesti parola sau id '(ceva de genu ) ' dar eu am scris datele perfect ! Intru apoi ' pe net pe site-u lor sa ma loghez de acolo ' cand dau " Login " imi da un chenar in care trebuia sa pun o " Intrebare Secreta " pe care am puso atunci cand am facut cont , iar eu avand contul de Y!M de 5 ani ' normal ca am uitat`o , si am pus si eu asa la nimereala " Seby / Ionut " nimic ... intrebarea era ceva de genu " What is your oldest child's name " si era 1/2 deci mai era una , iar eu accesand de vreo 5 ori ' mi-am blocat contul timp de 12 ore ( nu am problema cu asta... Asta ee ' astept ) , dar intrebarea este ' daca dupa ce mi`l deblocheaza iar imi cere parola aia si tot asa !

DECI INTREBAREA ESTE : Cum aflu acele parole secrete ' sau mai bine zis : cum aflu datele contului ' de cand l-am creeat !

« Last Edit: 07 September 2014, 20:39:11 by ×X×_vasya_×X× »





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: AJUTORRR !
« Reply #1 on: 06 November 2013, 18:44:52 »
Nu cred ca le poti afla.

Esti tu absolut sigur ca n-ai gresit alea ? Ca sa ti-l deblocheze in aceste 12 ore mai rapid, trebuie sa te loghezi pe Yahoo! Mail... nu putem sti noi exact ce prostii faci p'acolo.

Offline Lilith

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 668
  • Reputation: 0
  • Gender: Female
  • 🔮
  • Real Name: Angela
Re: AJUTORRR !
« Reply #2 on: 06 November 2013, 19:19:31 »
Aşa a păţit şi tatăl meu. De săptămâna trecută îi apare la fel. Chiar nu ştiu care e faza. Prima dată când dă Log îi apare problemă de net , rescrie datele şi când dă' iar să intre spune fix cum ai spus tu , întrebarea secretă. Am încercat şi eu să i-l fac , dar în zadar. Cred că totuşi este problemă de la Yahoo. Dar , bănuiesc că , fără acea întrebare stupidă , trebuie să faci alt cont. :/ Oricum , poate găseşte vreunul vreo soluţie să ne ajute pe amândoi. :))

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Re: AJUTORRR !
« Reply #3 on: 06 November 2013, 19:25:30 »
De asta ar fi bine sa va notati intr-un loc parolele,desigur sa nu le vada nimeni....Ca sa iti deblochezi contul iti trebuie neaparat raspunsul la cele 2 intrebari,altfel nu se poate,din cate stiu eu!



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline Chris Black

  • LGBTI Member
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3000
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Genius.
  • Real Name: C.R.
  • Steam ID: Unknown
Re: AJUTORRR !
« Reply #4 on: 06 November 2013, 19:35:29 »
'De cate ori sa repet....daca voi nu sunteti in stire cu ce se intampla xD.
Cum am mai spus , sunt multi cretini care fac Adrese de Y!M doar pt. a fi folosite pentru SPAM, sau odata la creatie, sau pt. a face o farsa BLAH BLAH, Yahoo stie de asta, si va dati seama cate MII de adrese se creaza pe saptamana ca fiind folosite pt. asa ceva, si Yahoo sa gandit sa scape de ele in felul urmator:

La crearea unui cont de Y!M, in formular se cere , Mail Alternativ, Security Question + Answer , si (nou introdus , un numar de telefon VALID), si ca Yahoo sa scape de acele conturi create pt. [am scris mai sus] , cu incetul pe rand, vor bloca conturi care se pot recupera prin Forgot Password introducand Mailul Alternativ pt. resetare parola (reativare cont) sau raspunzand la intrebarile puse de creator la crearea contului Yahoo, daca nu le stii inseamna ca acel cont este creat doar asa (ok in multe cazuri....FAIL pentru unii care nu au tinut minte ce au pus xD), asa ca daca conturile nu vor fi reactivate ele vor fi sterse dupa un termin de 60 de zile.

Tot ce am scris mai sus nu este spus de mine, ceva de genu a fost anuntat de Catre YAHOO pe Blogul Yahoo Company xD. Am pus si la status acuma 4 luni despre chestia asta a lor de indentificarea conturilor fake.
Si da, si eu ma intreb, de ce DRACU nu blocheaza conturile inactive deee sa zicem 3 luni ? xD prosti...

Deci Seby daca chiar nu o sa-ti functineze nici dupa 12 ore, inseamna ca e asa cum am spus mai sus si nu ai avea ce face ! Doar daca ai incerca sa contactezi Yahoo Customer...poate rezolvi ceva xD.


^^


Legend



Offline Bogdan ✖️

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4312
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • ZEW
  • Real Name: Bogdan
  • Steam ID: -
Re: AJUTORRR !
« Reply #5 on: 06 November 2013, 19:59:51 »
Hmm , sfatul meu e sa-ti dai un reinstal la Y!M sau sa faci cum a zis K1ddu. :"> ;;)

Când vezi o afacere de succes înseamnă că cineva a luat o decizie curajoasă.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.
Re: AJUTORRR !
« Reply #6 on: 06 November 2013, 20:47:36 »
Bai ' dar eu stiu Adresa aia Alternativa' nu este aia care atunci cand mi-am creat contul ' mi-a mai cerut un ID de mes !? eu o stiu pe aia ' este a unui prieten ' dar care din pacate are telefonul inchis ' si o sa vb maine cu el la liceu ' daca' e .

deci daca stiu Y!M a lui ala ' imi pot recupera contu !?





Offline Chris Black

  • LGBTI Member
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3000
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Genius.
  • Real Name: C.R.
  • Steam ID: Unknown
Re: AJUTORRR !
« Reply #7 on: 07 November 2013, 07:17:40 »
Hmm , sfatul meu e sa-ti dai un reinstal la Y!M
WTF ?! =))


deci daca stiu Y!M a lui ala ' imi pot recupera contu !?

Daca sti mailul alternativ pe care tu lai scris inainte de Secret Questions la "Mail Alternative (optional)" il poti recupera, daca nu il stii nu ai cum. Doar prin acele intrebari .
Daca stii mailul, introduci acel mail si apoi te duci pe mail dai reset pass sau confirm validation si gata..
« Last Edit: 07 November 2013, 07:20:06 by [.E.m.O.]K1DDU »


Legend



Offline KisHumma

  • Professional Gamer in Romania Team #DH2014
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Asaa, o sa te <3 femeia ta cum face campioana mea
  • Real Name: Rolly
  • Steam ID: kishummasadixxx / kishumma
Re: AJUTORRR !
« Reply #8 on: 07 November 2013, 14:30:37 »
Daca nu stii ce ai scris la cont.. S-a dus contul tau dracu xD (Cel putin asa cred eu) .
Altadata, sa fii atent. Cel mai bine e , sa iti scrii datele contului cand le faci, pe o carticica ceva, jurnal sau oriunde :) Scrii intrebarea si raspunsul cand te intreaba. Dar in ziua de azi, Y!M-ul iti cere si nr. de telefon, si e mai bine asa.

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.
Re: AJUTORRR !
« Reply #9 on: 08 November 2013, 07:07:57 »
Gata . Multumesc Tuturor ! am rezorvat ' pentru ca inca mai stiam ID-u alternativ ' si am facut cum a spus k1ddu ! [ty] ;o3

 :topicclosed:





 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal