Author Topic:  [Ajutor]Problema cu SAMP-ul  (Read 2658 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Joseph

  • Senior
  • *
  • Posts: 278
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
[Ajutor]Problema cu SAMP-ul
« on: 26 September 2013, 11:11:28 »
Salut, nu stiu care ii cauza acestei probleme. Moduri nu am si reinstalez gta si samp degeaba. Daca avetii aceeasi problema (sau ati avut-o), spunetimi si mie cum sa o rezolv. Ms mult!


« Last Edit: 21 September 2014, 16:14:09 by ×X×_vasya_×X× »

Offline Jaw Crusher | Şerban

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 503
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Steam ID: serbanhd
Re: Problema cu SAMP-ul - Joseph
« Reply #1 on: 26 September 2013, 13:18:51 »
Ai incercat sa downloadezi gta din alt loc?! Adica sa iei de pe alt site. De exemplu eu il iau de pe torrent sub forma .rar si e gata instalat . Trebuie doar desarhivat

Offline Joseph

  • Senior
  • *
  • Posts: 278
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
Re: Problema cu SAMP-ul - Joseph
« Reply #2 on: 26 September 2013, 13:21:30 »
Ai incercat sa downloadezi gta din alt loc?! Adica sa iei de pe alt site. De exemplu eu il iau de pe torrent sub forma .rar si e gata instalat . Trebuie doar desarhivat
nu ii problema de unde l-am luat... pt ca l-am avut si luat de pe filelist, tpb, isohunt toate cele. Dar nici unul nu merge. El merge numa in offline jucat si nu ma lasa sa bag rezolutia mai mare de 1200 si cv. Eu la laptop pot ajunge la rezolutia 1960 si cv sau 1920 nu mai stiu exact.

Offline KisHumma

  • Professional Gamer in Romania Team #DH2014
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Asaa, o sa te <3 femeia ta cum face campioana mea
  • Real Name: Rolly
  • Steam ID: kishummasadixxx / kishumma
Re: Problema cu SAMP-ul - Joseph
« Reply #3 on: 26 September 2013, 14:35:17 »
GTA SA iti merge? Sa-mpul il ai 0.3x by SA-MP Team ? Originalul.

Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Re: Problema cu SAMP-ul - Joseph
« Reply #4 on: 26 September 2013, 15:11:32 »

Offline s l a m

  • T I T A N I U M
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 8920
  • Reputation: 27
  • Gender: Male
  • T I T A N I U M
  • Steam ID: slamsg
Re: Problema cu SAMP-ul - Joseph
« Reply #5 on: 26 September 2013, 16:40:02 »
Acest 'bug' nu apartine de Categoria AsW, nefiind un bug la server.

Topic mutat in Skilled Gaming » Timp Liber/Free Time » Jocuri/Games » GTA San Andreas




Incearca sa il dezinstalezi si sa stergi tot ce are legatura cu GTA SA apoi sa-l instalezi in alt folder ( daca il ai in C incearca sa il instalezi in D, ex. D:\GTA San Andreas )
« Last Edit: 26 September 2013, 16:42:22 by #play_ »

· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸

Legends never die





http://slam-official.tumblr.com/
http://www.youtube.com/user/DeepWyNN


FH3 - FH4 - FH5 player




· ,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸-(_S L A M_)-,.-~*’¨¯¨’*·~-.¸


Offline Joseph

  • Senior
  • *
  • Posts: 278
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
Re: Problema cu SAMP-ul - Joseph
« Reply #6 on: 26 September 2013, 16:42:55 »
GTA SA iti merge? Sa-mpul il ai 0.3x by SA-MP Team ? Originalul.
Gta SA merge dar pe o rezolutia de tot c...t...l, Sampu ii luat de pe SA-MP Team ala, pagina officiala a samp-ului. O sa iti arat prin alt video ce am in gta SA.
http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=103182

Incearca.
O sa incerc si asta. Ms.

Offline Chris Black

  • LGBTI Member
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3000
  • Reputation: 2
  • Gender: Male
  • Genius.
  • Real Name: C.R.
  • Steam ID: Unknown
Re: Problema cu SAMP-ul - Joseph
« Reply #7 on: 26 September 2013, 18:05:25 »
Ok, ai windows 8. GTA: SA pe W8 nu functioneaza, cunosc bine chestia asta, nu am jucat sa-mp pt 2 luni :))
Apoi am rezolvat problema asa:

Click dreapta pe samp.exe -> Properties -> Tabul Compatibility -? Bifeaza Run this program in compatibility mode for -> dupa care alegi Windows 98 / Windows Me. Apoi dai apply si ok.
De fiecare data cand intri in samp.exe dai click dreapta si run as administrator, DAAA stiu ai putea bifa chestia cu 'Run this program as an administrator' dar de ex. eu am bifat si nu functiona..am debifat si cand intram in samp dadeam click dreapta si pe run as administrator si functiona. La GTA: SA nu ii pui nimic, compatibilitate debifata la fel si run as administrator debifat ! Si introdu gta_sa.exe si samp.exe in my computer -> properties -> advanced system -> tabul Advanced si la Performance alegi Settings si la Data Execution Prevention bifezi Turn on DEP for all programs and services except those I select. Apoi dai pe ADD si adaugi gta_sa.exe si samp.exe dupa care dai apply si ok si un Reboot la PC, eu am facut fix asa si a functionat si de prima oara si a doua . Sper sa functioneze si la tine


Legend



Offline Ncs

  • Full Member
  • *
  • Posts: 171
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Real Name: Neacsu Bogdan
  • Steam ID: ncsbogdan
Re: Problema cu SAMP-ul - Joseph
« Reply #8 on: 26 September 2013, 19:01:04 »
Sterge gta.set sau .dat nu mai tin minte cum se cheama
Din san andreas user files.

Offline Joseph

  • Senior
  • *
  • Posts: 278
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
Re: Problema cu SAMP-ul - Joseph
« Reply #9 on: 27 September 2013, 00:21:02 »
Ok, ai windows 8. GTA: SA pe W8 nu functioneaza, cunosc bine chestia asta, nu am jucat sa-mp pt 2 luni :))
Apoi am rezolvat problema asa:

Click dreapta pe samp.exe -> Properties -> Tabul Compatibility -? Bifeaza Run this program in compatibility mode for -> dupa care alegi Windows 98 / Windows Me. Apoi dai apply si ok.
De fiecare data cand intri in samp.exe dai click dreapta si run as administrator, DAAA stiu ai putea bifa chestia cu 'Run this program as an administrator' dar de ex. eu am bifat si nu functiona..am debifat si cand intram in samp dadeam click dreapta si pe run as administrator si functiona. La GTA: SA nu ii pui nimic, compatibilitate debifata la fel si run as administrator debifat ! Si introdu gta_sa.exe si samp.exe in my computer -> properties -> advanced system -> tabul Advanced si la Performance alegi Settings si la Data Execution Prevention bifezi Turn on DEP for all programs and services except those I select. Apoi dai pe ADD si adaugi gta_sa.exe si samp.exe dupa care dai apply si ok si un Reboot la PC, eu am facut fix asa si a functionat si de prima oara si a doua . Sper sa functioneze si la tine

Ce pot sa spun ma KIDDule, esti tare. Sa iti deie Dumnezeu sanatate. Wa metoda ta a mers cel mai bine. Sorry guys dar ceilalti ati dat-o in bara, dar macar ati incercat si apreciez ajutorul. Ma KIDDule chestia cu Windows 98 aia nu ii buna pt ca nu ma lasa sa dau rezolutia mai mare de 800x600 dar daca pun la Windows 7 pt compatibility merge sa dau peste 1300x. Deci ms mult pt ajutor <3 Vai dupa atata timp (1 an) fara samp :)) e ciudat. Btw is prea multe chestii pe server... merge un pic mai greu ca inainte serveru.

Ms prieteni pt ajutor! meritati o bere :D  :-bd

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal