Author Topic: WTA Halep, lăudată de Şarapova: "Simona este o jucătoare consistentă pe care mi-e...  (Read 313 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raylisse

  • Meow meow meow!
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3679
  • Reputation: 3
  • Gender: Male
  • Cats
  • Real Name: Morosan Melina Madalina
  • Steam ID: CharlesgarOB


[Skilled News] Halep, lăudată de Şarapova: "Simona este o jucătoare consistentă pe care mi-e foarte greu să o înving" [Skilled News]









Jucătoarea de tenis Maria Şarapova, locul 2 WTA, a declarat, pentru site-ul oficial al WTA, că Simona Halep este o jucătoare consistentă pe care îi este foarte greu să o învingă, precizând că sportiva pregătită de Victor Ioniţă are o varietate de lovituri.

Jana Novotna declara recent că Simona Halep nu are strâlucire, nu este o jucătoare "wow", motiv pentru care va fi uitată rapid, după ce nu va mai fi în topul WTA (detalii aici). Totuşi, reacţiile jucătoarelor din circuit o contrazic pe fosta campioană de la Wimbledon
"Acesta nu este primul sezon în care ea joacă la cel mai înalt nivel.
 A terminat anul trecut pe locul trei. Este foarte consistentă şi o jucătoare pe care mi-e foarte greu să o bat, la fel ca şi multe alte jucătoare. Am avut o mulţime de meciuri dificile împotriva ei. Cred că toate meciurile jucate cu ea în ultimul an au fost de trei seturi. Este o jucătoare solidă, care variază loviturile, este o sportivă mare. Ea are o mulţime de calităţi", a spus Şarapova.
Maria Şarapova a câştigat şapte dintre cele mai importante opt turnee din circuitul feminin, Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open, Indian Wells, Madrid şi Beijing, singurul care îi lipseşte fiind cel de la Miami, unde a disputat totuşi cinci finale.

La Miami, Şarapova a câştigat 31 dintre cele 37 de meciuri disputate în carieră.

Maria Şarapova şi Simona Halep s-au întâlnit de cinci ori până acum, sportiva rusă câştigând de fiecare dată, ultimele trei întâlniri, disputate în 2014, desfăşurându-se în trei seturi, 1-6, 6-2, 6-3 în finala de la Madrid, 6-4, 6-7 (5), 6-4, în finala de la Roland Garros şi 3-6, 6-4, 6-4 în sferturile de finală de la Cincinnati.







Sursa: PROsport.ro 

Offline Badboy.UndeadArmy™

  • Skilled Gaming Legend
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 9060
  • Reputation: 17
  • Gender: Male
  • Legends Never Die
  • Real Name: S.B.SZ.
  • Steam ID: badboyundeadarmy
Acelasi lucru s-ar putea spune si despre Sarapova :D
Amandoua sunt niste jucatoare de top!



Follow me on:
FaceBook
Instagram




Ai nevoie de ajutor? Trimite-mi un PM !
Do you need help? Send me a PM !

Offline Manu.

  • Romania National Trucking-co fondator
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 2621
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • SlowMoution.:3
  • Real Name: Manu
  • Steam ID: Manu.
Cum zise si B@dboy mai sus, amandoua sunt niste jucatoare de invidiat.
Ele joaca foarte bine pe teren, dar presupun ca sunt si foarte pune prietene in afara terenului.
Oricum eu imi doresc foarte mult sa o vad din nou pe Halep, pe locul 2 WTA.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal