Skilled Gaming

Timp Liber/Free Time => Discuţii/Discussions => Topic started by: Chris Black on 01 August 2013, 04:12:58

Title: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: Chris Black on 01 August 2013, 04:12:58
My possible project [...]

'Am un frate (22 ani impliniti azi)...el a avut de dat Licenta la facultate si a facut un Site pt. Licenta..si el folosea domeniul www.tutoriale-la-gramada.com, si astazi a venit la mine si mi-a spus ca are o propunere pt. mine, sa imi dea mi-e domeniul si sa fac forum de tutoriale pe orice platforma doresc eu, adica nu am nimic limitat, totul este nelimitat (tot platit de el, firma internationala), si nah mi-a facut cont sa am acces la tot. Asta a fost ce am vrut sa va spun sa va dati seama despre ce vorbesc si de ce.

'Acum eu as vrea sa fac acel site...dar nu pot sa incep de unul singur si as avea nevoie de ajutor, cum acel site va fi Tutoriale in Lb. Romana despre absolut tot, vor fi toate domeniile pe acel forum, cand spun 'ajutor' ma refer la ajutor in tutoriale (cand spun 'tutoriale' ma refer la topicuri cu tutoriale frumos aranjate, daca e cumva cu sursa sa fie aranjat frumos sa se inteleaga, ordonat etc), ceva Moderator/i si inca un Administrator pe langa mine. Acel site nu va fi ceva ce sa duca in minus la Skilled Gaming, pt. ca acolo va si fi un Banner spre SG xD.

'Daca cineva chiar doreste sa se alature echipei as vrea doar cei ce se stiu in diferite domenii pt. a crea tutoriale [Ex: PhotoShop, IT'windows/linux', CSS, HTML, PHP, JavaScript, etc), doresc ca acele persoane sa imi trimita un PM cu ID lui/ei de Y!M si cu domeniul in care se pricepe ce-l mai bine, si vom discuta mai multe in privat.
  *** Echipa nu poate fi doar din creatori de tutoriale, ci si Designeri pt. forum, designeri unde vor raspunde la cereri de Gimp/Photoshop, moderatori, etc.

'Ca si Moderator/i voi alege eu personal de pe SG dupa care sunt cei mai buni si ok Moderatori pt. un asa gen de forum.
'Si desigur, daca voi alege platforma SMF (Simple Machines Forum), sper ca fondatorul de pe SG Stuntman, sa ma mai ajute si pe mine la configurarea, aranjarea, tema etc. la forum :D . :) .

'Si in legatura cu platforma pe care o va avea acel forum, voi avea de ales intre platforma PHPBBv2 sau SMF.

   PHPBBv2 = Este o platforma cu mult mai diferita de SMF, pot spune doar ca acolo temele pot fi cu mult mai 'misto' si cu efecte/imagini/aspect foarte frumoase. As da exemplu dar nu vreau sa fac reclama la un site !
   SMF (Simple Machines Forum) = Este o platforma, fix unde se afla si SG, nu cred ca trebuie sa spun multe, dar pot spune chiar daca nu poti face asa multe ca si pe PHPBBv2 dar e mai avansat, si poti face/avea teme/aspect/efecte foarte frumoase (nu stiu sa spun mai multe..).

'Si de ce nu, as dori si propuneri de categorii de tutoriale, asa ca daca cumva veti comenta puteti lasa si niste sugestii nu doar despre categorii ci si in general la forum etc.

'Acest proiect este un proiect pe care eu il incep si sper sa ajung departe cu ajutorul celor ce se vor inregistra, vor fi activi si ma vor ajuta la moderarea, popularea si gandirea lui.

'Nu mai stiu ce sa spun..deci incepeti cu comentariile si ce se mai poate, proiectul il voi incepe cand voi avea formata o echipa ^^
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: Badboy.UndeadArmy™ on 01 August 2013, 10:21:45
Nice omule.Poate ajut si eu,nu ma prea pricep la tutoriale dar pot ajuta cu ortografia/exprimare corecta,de designul topicului te ocupi tu.Cum vrei,eu iti urez multa bafta!
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: s l a m on 01 August 2013, 10:45:57
Interesant proiectul :), daca vrei as putea sa ma ofer ca moderator/designer :), pot ajuta si la tutoriale PS, stiri IT





As merge tot pe platforma SMF, e mai usor de configurat/utilizat decat PHPBB, meniurile sunt usor de gasit, aranjate bine fata de PHPBB
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: [SG]P1xuletz.xD on 01 August 2013, 10:51:33
Interesant ! Si eu ma pot oferii ca Designer  si sa ma mai ocup cat de cat de categoria IT , adica Tutoriale legate de PS + IT ( Legat de windows ) !

Iar eu as merge pe platforma '  PHPBBv2 ! Pare mai interesant .
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: ×X×_vasya_×X× on 01 August 2013, 11:23:16
Deci , pana la urma nu e asa rau fratele tau :D

Si propun urmatoarele categorii de tutoriale:

Windows
Javascript
HTML
Photoshop
PHP
Mobile
Browsere

Chiar si niste tutoriale cu sfaturi ar prinde bine.. :D
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: [SG]P1xuletz.xD on 01 August 2013, 11:56:19
Şi nişte lecţii jQuery' ar fi bine !

M-aş putea ocupa eu de asta !

Srry 4off topic !
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: BiGdOg on 01 August 2013, 16:35:56
Ai putea baga si niste tutoriale despre jocuri/games
De asta m-as putea ocupa eu,ma pricep destul de bine xD

Bafta cu proiectul xD
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: Allex on 01 August 2013, 16:38:09
Deci , pana la urma nu e asa rau fratele tau :D

Si propun urmatoarele categorii de tutoriale:

Windows
Javascript
HTML
Photoshop
PHP
Mobile
Browsere

Chiar si niste tutoriale cu sfaturi ar prinde bine.. :D

Nu ii Mario ma :)) . E alt frate . Nu ai citit ? :\

As putea sa ma ocup la PhotoShop , IT , Mobile din cate a zis vasya si daca le vei infiinta si daca ma vei accepta desigur .

PHP , HTML , CSS Is praf stii asta :)).
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: Monkey on 01 August 2013, 16:49:24
As putea sa ma ocup de phpbb3 :)

Si sugerez sa bagi pe forum phpbb3 :)
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: IstuntmanI on 01 August 2013, 16:54:03
Chiar imi place c-ai vorbit cu mine despre asta ! Multumesc.

Eu tot timpul am optat pentru a avea totul pe acest domeniu, nu a diviza pe alte domenii. Acest forum are deja boarduri de diferite tutoriale, iar daca voiai, puteai vorbi cu mine sa le reorganizam, sunt cam aiurite... un nou domeniu n-are rost, tot ce-am reusi ar fi sa divizam traficul acestui forum si pe acel domeniu, si poate unii nu vor mai veni pe aici. Daca erau combinate, puteam reusi ceva mai mare.
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: Dorin on 01 August 2013, 17:24:40
Pot ajuta si eu :)
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: Android). on 01 August 2013, 17:26:49
Chiar imi place c-ai vorbit cu mine despre asta ! Multumesc.

Eu tot timpul am optat pentru a avea totul pe acest domeniu, nu a diviza pe alte domenii. Acest forum are deja boarduri de diferite tutoriale, iar daca voiai, puteai vorbi cu mine sa le reorganizam, sunt cam aiurite... un nou domeniu n-are rost, tot ce-am reusi ar fi sa divizam traficul acestui forum si pe acel domeniu, si poate unii nu vor mai veni pe aici. Daca erau combinate, puteam reusi ceva mai mare.
Perfecta dreptate stuntman . Le organizati mai bine pe amandoua si iese mai bine . Depinde de K1DDU  :)

Pot sa ajut si eu cu ceva  :D
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: KisHumma on 02 August 2013, 17:32:26
Foarte tare frate <3 Mereu mi-au placut ideile tale si la cum lucrezi :P Bafta in continuare :D :-bd
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: [SG]MonsteR. on 02 August 2013, 17:44:24
Foarte buna idee. Dar ar fi mai misto si cum a zis stuntman. =D
Multa bafta cu acest proiect, desi cred ca stii ca e destul de foarte complicat :))


Sugerez: PHPBB
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: ✖️ kent on 02 August 2013, 17:45:37
Sper sa reusesti in proiectu asta..... :D

Bafta,poate te ajut si eu dar nu am cu ce XD
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: sTyLeX on 02 August 2013, 18:31:17
afta frate mult suces!!;)
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: Chris Black on 02 August 2013, 18:46:56
Chiar imi place c-ai vorbit cu mine despre asta ! Multumesc.

Eu tot timpul am optat pentru a avea totul pe acest domeniu, nu a diviza pe alte domenii. Acest forum are deja boarduri de diferite tutoriale, iar daca voiai, puteai vorbi cu mine sa le reorganizam, sunt cam aiurite... un nou domeniu n-are rost, tot ce-am reusi ar fi sa divizam traficul acestui forum si pe acel domeniu, si poate unii nu vor mai veni pe aici. Daca erau combinate, puteam reusi ceva mai mare.
Ti-am explicat pe Y!M...

<hr>
'Mda va multumesc xD, proiectul l-am inceput, in curand va fi deschiderea lui, o echipa format din Administratori am format deja una Eu si inca un prieten 'Monkey'. Va multumesc si pentru idei, si cand va fi deschiderea atunci voi forma si echipa pentru Deisgneri, Moderatori si Global Moderatori :).
Title: Re: [My] New Project: Tutoriale la Gramada
Post by: Chris Black on 06 August 2013, 20:19:55
#Proiectul Tutoriale la Gramada este in curs de deschidere !
' Dar inainte de toate avem nevoie de o echipa sigura care vor incepe in a crea si posta tutoriale in diverse domenii !
' Ce-l/Ce-a ce doreste sa intre in Echip, rog sa ma contacteze la ID k1ddu.styles !
Site/Forum: www.Tutoriale-la-Gramada.com
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2026, SimplePortal