Skilled Gaming

Timp Liber/Free Time => Discuţii/Discussions => Topic started by: Syder on 18 August 2013, 11:33:23

Title: Ajutor ?! Cine stie ceva , sa-mi zica si mie.
Post by: Syder on 18 August 2013, 11:33:23
        Salut !

     Am si eu o nelamurire , iar daca cineva stie sau are vreo cunostinta care stie si poate intreba , as fi recunoscator. Relatiile dintre religii , este permisa?
     Eu am cunoscut acum 4 luni o fata si am devenit foarte buni prieteni , cu timpul am inceput sa avem amandoi sentimente unul pentru celalalt , insa treaba este in felul urmator. E sunt Crestin Ortodox iar ea este Martora a lui Iehova. Eu tin la ea , ea la mine , insa ma nelinisteste chestia asta. Ma poate ajuta cineva ? Nu prea stiu nici cum sa explic situatia asa de bine ... X_X

   
Title: Re: Ajutor ?! Cine stie ceva , sa-mi zica si mie.
Post by: FunkBlack on 18 August 2013, 11:42:57
Din cate stiu eu este permisa , dar la casatorie unu dintre ei trece de partea religiei celui cu care vrea sa traiasca.
Title: Re: Ajutor ?! Cine stie ceva , sa-mi zica si mie.
Post by: Badboy.UndeadArmy™ on 18 August 2013, 11:47:33
Am inteles despre ce e vorba.Ai cautat pe net sau ceva?
  Eu as zice asa.Stiu,ca aceste religii au diferite obiceiuri.Am mai auzit relatii intre religii diferite,nu chiar cel dintre ortodox-martora a lui Iehova dar eu zic ca puteti avea o relatie linistit.Atata timp cat va iubiti,tineti unul la celalalt,nimic nu va va desparti!Iubirea este pentru toate religiile(parerea mea),nu trebuie sa fii confuz doar pentru ca ea are alta religie decat a ta!
  PS:E o parere.Asa cred eu.

Din cate stiu eu este permisa , dar la casatorie unu dintre ei trece de partea religiei celui cu care vrea sa traiasca.
A da,la casatorie da!Asa e,cum a zis Funk!
Title: Re: Ajutor ?! Cine stie ceva , sa-mi zica si mie.
Post by: [SG]alexx. on 18 August 2013, 12:00:22
syder, indiferent de religie , iubirea nu dispare ! de ex. ai vazut filmu Titanic ? jack era un saratoc iar rose o bogata si dragoste le apartinea. Deci indiferent de religie va iubiti in continuare ! stai linistit :D
Title: Re: Ajutor ?! Cine stie ceva , sa-mi zica si mie.
Post by: Syder on 18 August 2013, 12:01:33
:-< :(
Title: Re: Ajutor ?! Cine stie ceva , sa-mi zica si mie.
Post by: [SG]P1xuletz.xD on 18 August 2013, 12:38:01
Din cate stiu eu este permisa , dar la casatorie unu dintre ei trece de partea religiei celui cu care vrea sa traiasca.

Exact !

Este permisa , dar la casatorie tu va trebuii sa treci de partea religiei " Ei " Sau ea de partea religiei tale .
Title: Re: Ajutor ?! Cine stie ceva , sa-mi zica si mie.
Post by: ✖️ kent on 18 August 2013, 13:00:19
De ce sa nu fie permis?
Ar fi rasism daca nu s'ar putea?
Title: Re: Ajutor ?! Cine stie ceva , sa-mi zica si mie.
Post by: oBaMa on 18 August 2013, 13:06:34
Sau ati putea sa deveniti amandoi ATEI.
Title: Re: Ajutor ?! Cine stie ceva , sa-mi zica si mie.
Post by: [SG]MonsteR. on 18 August 2013, 13:11:17
syder, indiferent de religie , iubirea nu dispare ! de ex. ai vazut filmu Titanic ? jack era un saratoc iar rose o bogata si dragoste le apartinea. Deci indiferent de religie va iubiti in continuare ! stai linistit :D
Deci la tine 'saratocu' si 'bogata' sunt religii, nu ? =)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Mare iubitor ce esti tu syder :-j
Te zgarii pe mana ca sa ti se inroseasca 2 secunde pielea ca sa pui o poza pe facebook sa te dai mare si sa o dedici unei tipe =))
Si dupa mai zici si ca ai bagat nu mai stiu ce cutit adanc in ea =)) Pe dracu, ce facusesi tu fac eu si cu unghia :-j
In fine, daca tot esti tu asa iubitor, ti-ai da seama ca religia nu conteaza deloc, cat o iubesti nimic nu conteaza. Dar in fine :-j Acum o sa faci spume, bafta.
Title: Re: Ajutor ?! Cine stie ceva , sa-mi zica si mie.
Post by: Bogdan ✖️ on 18 August 2013, 13:19:12
TPU -> Dragosate/Sex . :))



Ii permisa ba , nu-ti face griji .
Title: Re: Ajutor ?! Cine stie ceva , sa-mi zica si mie.
Post by: Syder on 18 August 2013, 13:29:01
Deci la tine 'saratocu' si 'bogata' sunt religii, nu ? =)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Mare iubitor ce esti tu syder :-j
Te zgarii pe mana ca sa ti se inroseasca 2 secunde pielea ca sa pui o poza pe facebook sa te dai mare si sa o dedici unei tipe =))
Si dupa mai zici si ca ai bagat nu mai stiu ce cutit adanc in ea =)) Pe dracu, ce facusesi tu fac eu si cu unghia :-j
In fine, daca tot esti tu asa iubitor, ti-ai da seama ca religia nu conteaza deloc, cat o iubesti nimic nu conteaza. Dar in fine :-j Acum o sa faci spume, bafta.

     Prost ai fost , prost ai ramas. Ai zis ca nu mai ai nici o treaba cu mine , dar vad ca te bagi singur in seama.

     Vrei atentie ?? Fa-te semafor prietene , o sa ai parte de atentie pana trece unu peste tine cu tirul ;)

     EDIT #1 : Cel putin , eu stiu ce inseamna sa iubesti , spre deosebire de tine ;)
     EDIT #2 : Stai linistit ca nu fac spume , ca nu sunt potaie cu tuberculoza :)
     EDIT #3 : A si inca ceva , MonsteR , daca ma poti ajuta , bine , daca nu , nu. Te rog eu frumos , nu mai da reply cu texte si trairi din trecutul meu bine ? Nu cred ca ar interesa pe cineva. Ce am facut e bun facut si nu cred ca ar trebuii sa imi ti tu cont bine ? Nu esti mama nu esti tata bine ? Vad ca esti tare interesat de persoana mea , ma studiezi foarte atent. Iti recomand sa iti vezi de lungul nasului si sa vezi ce ai in fata ta si sa nu te mai uiti in gradina altuia ok ? Intai uita-te la ce greseli ai facut si faci in continuare si incearca sa le previi pe viitoarele si nu te mai baga unde nu trebuie bine? NU esti perfect , nici eu nu sunt , nu e nimeni , dar incearca sa te privesti intai pe tine si dupa pe altul si nu mai judeca lumea pentru ca nu esti in stare , nimeni nu este. Doar Dumnezeu ne poate judeca ca suntem nimicuri pe langa El. Asigura-te ca tu esti perfect mai intai , apoi judeca-i pe altii ( ceea ce este imposibil ). Vezi-ti de viata ta. Pe langa asta , reply strict pe subiect si aici si la celelalte topicuri bine ?? Da dovada ca esti Global Moderator si pe langa asta , da dovada ca ai 14 ani cu buletinul in buzunar , nu un pusti de 11 ani ce se scobeste in nas , apoi incepe sa faca pe desteptul incercand sa impresioneze lumea.
Title: Re: Ajutor ?! Cine stie ceva , sa-mi zica si mie.
Post by: FunkBlack on 18 August 2013, 14:17:08
Deci la tine 'saratocu' si 'bogata' sunt religii, nu ? =)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Mare iubitor ce esti tu syder :-j
Te zgarii pe mana ca sa ti se inroseasca 2 secunde pielea ca sa pui o poza pe facebook sa te dai mare si sa o dedici unei tipe =))
Si dupa mai zici si ca ai bagat nu mai stiu ce cutit adanc in ea =)) Pe dracu, ce facusesi tu fac eu si cu unghia :-j
In fine, daca tot esti tu asa iubitor, ti-ai da seama ca religia nu conteaza deloc, cat o iubesti nimic nu conteaza. Dar in fine :-j Acum o sa faci spume, bafta.

GOGULE , nu prea are legatura ce ai zis tu cu ce a intrebat syder .
Title: Re: Ajutor ?! Cine stie ceva , sa-mi zica si mie.
Post by: IstuntmanI on 18 August 2013, 14:24:12
Da, e voie, singura faza e ca daca va casatoriti (ceea ce nu prea cred ca o sa se intample) unul trebuie sa schimbe religia, AFAIK.

Btw, ambele religii sunt de cacat, ca si restul de altfel.

Iubeste-ti fetita. :>

:topicclosed:
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2026, SimplePortal