Skilled Gaming

Timp Liber/Free Time => Ştiri/News => IT => Topic started by: >.marKeLonn.< on 09 October 2014, 20:24:10

Title: Studiu: Adolescenţii încă preferă iPhone şi iPad de la Apple
Post by: >.marKeLonn.< on 09 October 2014, 20:24:10
(http://files.skilledg.com/images/skillednews.png)

[Skilled News] Studiu: Adolescenţii încă preferă iPhone şi iPad de la Apple [Skilled News]




(http://ptch-cdn.serverhost.ro/wp-content/uploads/2014/10/apple-iphone-ipad-studiu_thumb.jpg)





Un studiu recent al unui analist de la Piper Jaffray arată că Apple încă este lider printre adolescenți.Într-o perioadă în care media de vârstă a utilizatorilor de produse Apple a crescut semnificativ, mulţi au fost convinşi să acela este primul pas către o scădere a interesului din partea tinerilor.

Prin intermediul eşantionului numeros din raportul său bianual, Gene Munster  de la Piper Jaffray ne confirmă nivelul de precizie din spatele acestor valori. Statistica detaliată mai jos va reprezenta cea mai recentă dovadă a faptului că nimeni nu s-a săturat de iPhone sau iPad, mai ales când este vorba de adolescenţi.

Pentru a amplifica semnificaţia studiului, nu mai puţin de 7.200 de tineri cu o medie de 16 ani au fost chestionaţi. La întrebarea „Care va fi următorul tău telefon?“, 73% au afirmat că un iPhone. 63% din ei folosesc deja un iPhone, deci e foarte probabil ca dorinţa de achiziţie a unui nou model să fie combinată cu dorința de upgrade. Dintre cei intervievaţi, 54% se află în posesia unui iPad şi 12% se rezumă la a folosi un iPad mini.

Deşi nu a fost lansat încă şi este greu să ne pronunţăm asupra popularităţii Apple Watch, din câte se pare, aceiaşi adolescenţi nu au fost atraşi de gadgetul purtabil Apple ce urmează să fie lansat în 2015. Doar 7% folosesc deja un smartwatch, pe când 16% ar face o investiţie semnificativă într-un Apple Watch.







Sursa: playtech.ro  | Oferit de LimiTLesS
Title: Re: Studiu: Adolescenţii încă preferă iPhone şi iPad de la Apple
Post by: ×X×_vasya_×X× on 09 October 2014, 20:30:54
Studiu de vasya : Adolescentii inca prefera sa se dea tari cu dispozitivele lor.
Title: Re: Studiu: Adolescenţii încă preferă iPhone şi iPad de la Apple
Post by: IstuntmanI on 09 October 2014, 23:42:11
Studiu de vasya : Adolescentii inca prefera sa se dea tari cu dispozitivele lor.
Studiu de stuntman: vasya nu face studii reale. =))

Pai normal ca au iesit procentele alea mari... studiul sigur a fost in SUA. xD
Title: Re: Studiu: Adolescenţii încă preferă iPhone şi iPad de la Apple
Post by: [SG]P1xuletz.xD on 10 October 2014, 12:15:48
Pentru design prefere iphone :|
Title: Re: Studiu: Adolescenţii încă preferă iPhone şi iPad de la Apple
Post by: Manu. on 10 October 2014, 12:27:08
imi plac foarte mult IPhonele.:D
Title: Re: Studiu: Adolescenţii încă preferă iPhone şi iPad de la Apple
Post by: AroWn.xD on 11 October 2014, 19:26:38
Studiu de vasya : Adolescentii inca prefera sa se dea tari cu dispozitivele lor.
=]
Exact .. mda cand ai iPhone il ti in mana sa se vada clar logo-ul dar cand ai Nokia 3310 ti frica sa îl scoți din buzunar =)))
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2026, SimplePortal