(http://i.imgur.com/OOt5vM7.png)
[Skilled Sport] Nu doar Messi provoacă isterie printre fani. Un copil, în lacrimi după ce s-a îmbrățișat cu Rakitic [Skilled Sport]
| (http://www.digisport.ro/onedb/picture/54f213d595f9cfc276000002) |
Moment emoționant la finalul partidei pe care catalanii au câștigat-o cu Granada, în etapa a 25-a din Primera Division. Golurile lui Rakitic (25), Suarez (48) și Messi (70) au fost suficiente pentru a aduce succesul echipei lui Luis Enrique.
Printre cei mai buni fotbaliști de pe teren s-a numărat mijlocașul croat Ivan Rakitic (26 de ani), care a deschis scorul și a oferit pasa decisivă, pe culoar, la golul de 2-0. Înainte de intrarea la cabine, după fluierul final, Rakitic a fost întâmpinat de un puști, care l-a îmbrățișat cu patos.
Croatul a răspuns la gestul afectuos al copilului, dar nu i-a oferit echipamentul de joc micuțului microbist, care a izbucnit în plâns din această cauză, relatează spaniolii. Rakitic are patru goluri în 22 de meciuri în acest sezon de Primera.