Skilled Gaming

Timp Liber/Free Time => Ştiri/News => Viaţa reală/Real life => Topic started by: Raylisse on 05 June 2015, 19:23:40

Title: Ştrandul românesc versus aquapark-ul unguresc. Tarife şi servicii pentru un,....
Post by: Raylisse on 05 June 2015, 19:23:40
(http://files.skilledg.com/images/skillednews.png)

[Skilled News] Ştrandul românesc versus aquapark-ul unguresc. Tarife şi servicii pentru un weekend de vară reuşit[Skilled News]




(http://adevarul.ro/assets/adevarul.ro/MRImage/2015/06/04/55707cd5cfbe376e35ec8fe1/646x404.jpg)





Investiţiile masive în parcurile acvatice din Ungaria se resimt în numărul turiştilor români care, în weekend-uri, iau cu asalt ştrandurile ungureşti. Special pentru turiştii români, ungurii, renumiţi penru greutatea cu care vorbesc limbi străine, au învăţat să vorbească româneşte. În tot acest timp, la Timişoara, care ar putea fi un pol de atracţie se fac planuri doar pe hârtie.
Pentru majoritatea românilor din Vestul ţării care vor să facă o ieşire de weekend reuşită ştrandurile din Ungaria reprezintă destinaţia perfectă. Cu investiţii masive în domeniu, ungurii vin în întâmpinarea românilor, ştrandurile din Mako, Sezged, Gyula, Oroshaza şi Hajduszoboszlo fiind doar câteva dintre destinaţiile preferate ale românilor. În România, în partea de Vest a ţării oferta este mult mai redusă pentru că singurele aquapark-uri rezonabile sunt la Băile Felix şi Deva. Cel mai mare oraş din Vestul ţării, Timişoara, nu are un proiect nici măcar pe hârtie, în momentul de faţă fiind doar discuţii pentru un studiu de fezabilitate. „Adevărul” a analizat ofertele de preţuri din Ungaria, în comparaţie cu cele din România.







Sursa: adevarul.ro
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2026, SimplePortal