Author Topic: EXTERN Thierry Henry: "Manchester United are cea mai bună linie de atac din Premier..''  (Read 576 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bogdan ✖️

  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 4312
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • ZEW
  • Real Name: Bogdan
  • Steam ID: -




[Skilled News]Thierry Henry: "Manchester United are cea mai bună linie de atac din Premier League"[Skilled News]



Manchester United a avut una dintre cele mai spectaculoase campanii de achiziții din această vară, iar Louis Van Gaal speră să redea strălucirea trupei de pe Old Trafford în urma acestor transferurilor.
 

Peste 200 de milioane de euro au cheltuit "diavolii" pentru aducerea de jucători, însă pentru întărirea ofensivei au fost investiți mult mai puțini bani decât pentru apărare și mai ales mijlocul terenului. Doar transferul lui Angel Di Maria s-a ridicat la 84 de milioane de euro.

Cu toate acestea, Van Gaal a reușit să îl aducă împrumut, pentru un sezon, pe unul dintre cei mai râvniți atacanți de pe mapamond: Radamel Falcao.
În urma cooptării columbianului, atacantul lui United are trei nume extraordinare: Van Persie, Rooney și Falcao. În această vară, englezii au scăpat de Welbeck, vândut la Arsenal, și de Chicharito Hernandez, împrumutat la Real Madrid.

Unul dintre cei mai buni marcatori din istoria Premier League, Thierry Henry, clasat pe locul 2 în istoria competiției, cu 174 de goluri, a rămas profund impresionat de ofensiva lui United. Fostul tunar are doar cuvinte de laudă la adresa rivalei fostei sale echipe, lui Arsenal.
"Fără nicio discuție, Manchester United are cea mai bună linie de atac din Premier League. Pentru a reuși să câștige titlul, Louis Van Gaal trebuie să lucreze mult în celelalte linii.", a spus atacantul francez.

Sursa: www.digisport.ro | Oferit de BLooD
« Last Edit: 07 September 2014, 12:33:38 by [uTD]P1xuletzXD »

Când vezi o afacere de succes înseamnă că cineva a luat o decizie curajoasă.

Offline Jaw Crusher | Şerban

  • Hero Member
  • *
  • Posts: 503
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Steam ID: serbanhd
Degeaba aduci jucatori daca antrenorul nu stie sa-i aseze in teren :( . Forta MU

Offline [SG]P1xuletz.xD

  • A D D I C T E D.
  • Legend
  • God
  • *
  • Posts: 7254
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
  • Todos los Torros.
o sa se ridice MU :D





Offline IstuntmanI

  • GZS Owner
  • Administrator
  • Cyborg
  • *
  • Posts: 15119
  • Reputation: 80
  • Gender: Male
  • Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
  • Steam ID: istuntmani
Degeaba aduci jucatori daca antrenorul nu stie sa-i aseze in teren :( . Forta MU
Deja al 2-lea antrenor la rand care are probleme mari cu echipa... tind sa cred ca nu mai e vina antrenorului. :))

Nu cred ca are cel mai bun atac. xD

Offline .shadoW

  • Berea fără alcool e ca și femeia fără țâțe.
  • Legend
  • High-Roller
  • *
  • Posts: 3449
  • Reputation: 12
  • Gender: Male
  • F O R D F O C U S
  • Real Name: S E B I
  • Steam ID: sh4d00W
Deja al 2-lea antrenor la rand care are probleme mari cu echipa... tind sa cred ca nu mai e vina antrenorului. :))

Nu cred ca are cel mai bun atac. xD

S-ar putea sa fie pentru ca si in Romania a fost in felul urmator : Pițurcă a antrenat Craiova daca bine zic si atuncea selectioner era Razvan Lucescu si erau fail piți e mai bun la nationala iar Luce la cluburi





Offline ShotGun

  • Newbie
  • *
  • Posts: 39
  • Reputation: 0
  • Gender: Male
Cea mai buna linie ofensiva cu numele poate..

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2026, SimplePortal