Da.. trist pentru acesti oameni .. dar pacat ca sunt unii care se prefac pentru a face acesti bani. Ca de exemplu in Moldova , in gara auto Chisinau unde se pornesc toate autobuzele spre sate sau vin de la sate .. sunt multi oameni care au in mana cate un document facut de ei la calculator in care scrie ca copilu ei e bolnav si are nevoie de acea suma de bani si multe altele .. si sunt multi oameni care au nevoie dar altii tot cu aceasta smecherie intra in autobuze inainte de pornire , strang bani si dupa jumate de ora ii vezi la un bar cu o bere.