Home
Forum
Help
Search
Calendar
Team
Login
Register
Hi,
Guest
Login
Register
Skilled Gaming
»
Timp Liber/Free Time
»
Ştiri/News
»
Viaţa reală/Real life
»
Sfatul incredibil al unui lider european pentru bărbaţii din ţara sa: '...
« previous
next »
Print
Pages: [
1
]
Go Down
Author
Topic: Sfatul incredibil al unui lider european pentru bărbaţii din ţara sa: '... (Read 642 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Raylisse
Meow meow meow!
Legend
High-Roller
Posts: 3679
Reputation: 3
Gender:
Cats
Real Name: Morosan Melina Madalina
Steam ID: CharlesgarOB
Sfatul incredibil al unui lider european pentru bărbaţii din ţara sa: '...
«
on:
20 May 2015, 22:08:08 »
[
Skilled News
] Sfatul incredibil al unui lider european pentru bărbaţii din ţara sa: ''Încuiaţi soţiile, nu le lăsaţi să iasă şi atunci nu vor posta nimic'' [
Skilled News
]
Liderul cecen Ramzan Kadîrov le-a cerut bărbaţilor din Cecenia să îşi împiedice soţiile să mai folosească aplicaţia WhatsApp, după scandalul pe tema căsătoriei forţate a unei minore cu un comandant de poliţie, care s-a răspândit prin intermediul serviciului de mesagerie, relatează BBC News Online.
"Încuiaţi-le, nu le lăsaţi să iasă şi atunci nu vor posta nimic", a afirmat Kadîrov, care a aprobat anterior căsătoria unui comandant de poliţie cu o fată de 17 ani, deşi era deja căsătorit, iar legislaţia rusă nu permite poligamia.
"Încetaţi. Purtaţi-vă ca cecenii. Onoarea familiei este cel mai improtant lucru. Nu scrieţi astfel de lucruri. Bărbaţi, ţineţi-vă femeile departe de WhatsApp", a declarat el la un post local de televiziune.
Ulterior, şeful său de cabinet, Magomed Daudov, a propus legalizarea poligamiei în Cecenia, o republică rusă în care majoritatea cetăţenilor sunt musulmani. "Totul trebuie să fie în conformitate cu sharia (legea islamică). Dar dacă un bărbat poate suporta mai mult de o soţie, de ce nu? ", a declarat acesta.
Presa locală a scris, înaintea căsătoriei care a avut loc sâmbătă, că ofiţerul de poliţie Najud Gucigov, în vârstă de 47 de ani, a împiedicat-o pe Heda Goilabieva să plece de acasă şi i-a ameninţat familia cu represalii dacă nu i-o predă.
Însă Kadîrov a criticat pe contul său de Instagram relatările din presă, afirmând că "părinţii fetei şi-au dat acordul pentru această căsătorie".
Sursa:
gandul.info
Logged
www.viagrasansordonnancefr.com viagra prix pharmacie homme
IstuntmanI
GZS Owner
Administrator
Cyborg
Posts: 15119
Reputation: 80
Gender:
Real Name: NcF http://fb.me/cnistor96
Steam ID: istuntmani
Re: Sfatul incredibil al unui lider european pentru bărbaţii din ţara sa: '...
«
Reply #1 on:
20 May 2015, 23:08:50 »
Looool.
Propun sa le bage in lesa.
Logged
https://db.tt/gWwtIpyA
Follow me on @
Facebook
.
Print
Pages: [
1
]
Go Up
« previous
next »
Skilled Gaming
»
Timp Liber/Free Time
»
Ştiri/News
»
Viaţa reală/Real life
»
Sfatul incredibil al unui lider european pentru bărbaţii din ţara sa: '...
Cookies help us provide you a better browsing experience. By using our site, you consent to the use of cookies by us.
OK
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2026, SimplePortal