[Skilled Sport]Puyol, aproape sa devina antrenor.Spaniolul a fost ofertat de o fosta campioana din Italia[Skilled Sport]
Carles Puyol urmează cursurile unei școli de antrenori și intenționează să urmeze această meserie, deși a avut ocazia de a continua și în staff-ul administrativ al celor de la FC Barcelona.
La 36 de ani, Carles Puyol are șansa de a se apuca de antrenorat, mai ales că aceasta este și dorința sa. Fostul căpitan al celor de la FC Barcelona lucrează în prezent cu Andoni Zubizarreta, care este director sportiv al catalanilor, dar trebuie să se decidă dacă va părăsi gruparea catalană pentru a se muta în Italia.
Potrivit jurnaliștilor de la ”Gazetta dello Sport”, Roberto Mancini i-a propus lui Puyol să devină unul dintre antrenorii săi secunzi iar acum fostul fundaș trebuie să se decidă.
Dacă va accepta oferta, atunci Puyol poate lucra direct și cu Cristi Chivu, de asemenea ofertat de Mancini.